bugün

evet ilginç bir başlık oldu ama tanımı şöyle oluyor. Bu organizmalar, sizi çaldırır çaldırır çaldırır. Bilirsiniz ki züürttürler ama ısrarla çaldırırlar en sonunda kontör buldu galiba hırbo der açarsınız, beni ara kontör yok byby der kapatırlar. Böyle insanlardır bunlar işte. Kaka.
(bkz: alternatif vodafone reklam replikleri/#2969339)
başkasının telefonundan arayandır. aradığı kişiye girsin istemez.
yıllar yıllar evvel cem yılmaz bu organizmayı şöyle tasvir etmiştir.

- şimdi bu adam seninle benimle aynı oksijeni yakıyor. ama içeride ona ne yapıyorsa böyle azotlu bir netice çıkıyor ortaya.
faturalı hattınızdan faydalanmak isteyen ve kendi kontörlerine kıyamayan çocuğunuzdur belki. şefkat gösteriniz.
lafı uzun tutmuştur, halbuki "ara" deseydi yeterdi.
evet karsındakin de kontör olduğundan emin olan organizmadır. bir de beni ara mesajı atan organizmalar vardırki bunlar ilkinin evrim geçirmiş hali olup hiç kontör harcamadan amacına ulaşmaya çalışırlar.
faturallı hattı olan arkadaşına kontör yok ayağı çeken organizmadır.
işine gelen insanlarla dakikalarca laklak yapan, yolunacak kaz arayan, bencil, yiyici, gurursuz, cimrilik ve çıkarcılık konusunda ilim irfan yapmış hayvanattır.
cimri organizmadır. aynı zamanda akılsız organizmadır. gitmiş gideceği kadar kontör zaten biraz daha konuşsan ölürsün sanki.
KONTÖRÜ OLMAYABiLiR =( şeklinde bir fikre kapılırım hep .
Ama var olduğunu biliyorum ! O yuzden aramam .. sizde aramayın.