bugün

gizli numaradan gelen çağrılara karşılık vermeyen vatandaş. sanki o telefonu açsa karşısındaki kulağına uzvunu falan sokacak. insan yerine koyup aramışlar lan işte. ne bu tribal hâller?

bir insan görünümlünün; gelen arama üzerine "aa, gizli numara. hayatta açmam" absürdlüğüne şahit olmam ile birlikte bu güruha karşı antipati beslemeye başlamış bulunmaktayım. öyle. bir kere tiksindim bu dandiklerden ve sanıyorum ki ilelebet devam edecek. kendimce sapık bir fantezi daha buldum bu vesile ile. bu tipleri fişliyorum ve numaramı gizliyerek arıyorum. açmıyor tabii. ben arıyorum, o açmıyor. ben tekrardan arıyorum ve allah'ın işi işte; yine açmıyor. eğleniyoruz karşılıklı. ya da bir tek ben. o eğleniyor mu soramadım daha. telefonu açarsa sorarım.

ufak tefek ayrıntıları kendine prensip edinen götoşlar; hepinizinle hesaplaşacağım. kıymetlinizi taciz edeceğim.
telefonunu gizli numaralara kapatmış bir insanın asla karşı karşıya kalamayacağı durum.
genellikle güzel kızlar ya da kendini güzel zanneden gerizekalı kızların yaptığı eylemdir. gizli numarayı meşgule atarken yüzde "ouff lanet olsun çok güzelim peşimi bırakmıyorlar işte" şeklinde bir ifade vardır, ama aslında kimdi acaba düşüncesiyle boğuşur.
gizlisi saklısı olmayan, saçma işlerle uğraşmayan, yada egosunu tatmin etmeye çalışmayan biri neden gizli numara kullansın ki? diyen, aklı selim vatandaş hareketidir. hatta numara gizli aramalara kapattırılır gizli numaradan arayan sapıklar ve bahsi geçen kişler kendi kendilerine sinir yaparlar...
(bkz: paranoyak lan bu)
harbi insandır. önemli bir şeydir falan diyenler olabilir ama öyle bir şey yok. rte beni iki günde bir kez kendi cebinden arar numarasını bile gizlemez. hal hatır sorar. bundan önemli şey de ne olabilir ki?
şeffaflıktan hoşlanan, gerektiğinde pantolon altına don giymeyen vatandaştır.
"yıldız iki beş üç kare" olayından bir haber vatandaş. garip bir haz alıyordur belki. bilinmez.

(bkz: #6653087)
(bkz: westest)*
önemliyse nuramaryı gizlemeden arayabilir nasılsa diyen vatandaştır ayrıca...
eğer bir program yapımcısı ise ismini vermek istemeyen seyirciyi yayına almayacak olan kişidir.
iradeli insandır, ilkelerinden taviz vermez tanımıyorsam arkadaşım tamam da merakta mı etmiyorsun insafsız.insan bir merakına yenik düşerde konuşmasa bile sesini dinler bişey yapar.
üşenmeyip telefonda ya belirli numaraları tuşlama zahmetine girip ya da ayarlarla oynayıp numarasını dolayısıyla kimliğini gizlemiş olan ve amacı sadece küfür etmek olan bir korkakla karşılaştıysa neden açsın ki!! numarayı gizleme götlekliği de nerden çıkmşıştır yani yiyosa açıktan arasın yemiyosa hiç aramasın saçmalığa bak arayan niyeti bozuksa tel uyarmadığına göre numarayı gizleme saçmalığı sona ermeli gizli arayan çok normal bişey yapıyomuş gibi açmayana laf atan bir başlık kadar komik birşey olamaz.

(bkz: elle tacize tepki veren salak kadın)
bu başlığı da beklerim ben bu salak sözlük üyelerinden!!
çok önemli bir durum olsa nasıl olsa numarayı gizlemeden de arayabilir düşüncesine sahip vatandaş.
arkadaşımın böyle bi manyaklığı var gerçekten.telefonu açıyor ancak ses vermiyor.bi kere yanımdaydı ve çocuk gizli numaradan arandı dialoglar şu şekildeydi :
x:arkadaş
y:telefonun ucundaki bilinmiyen şahıs

telefon çalar arkadaş telefonu açar ancak ses vermez.
y:alo alo
arkadaştan ses çıkmaz..
y:alo erol ordamısın erol erol
x:s.ktr git o.çocuğu.

tam bi paranoyak gerçekten.ben bi kere başka bir numaran aradım X denen arkadaşımı açtı gene ses vermedi tam sskkt.. diyoduki araya girdim ben ryuzaki olum anneme sayma tamam dedim.
gizli numaradan çağrı bırakan arkadaşlarıyla arasına mesafe koyan adamdır.
ismini vermek istemeyen arayıcıdır. arayan resmi de çokluk başına kese kağıdı geçirmiş biri şeklindedir.