bugün

Arapça harflere sırf kuran dili olduğu için kutsiyet atfetmektir.

Kolumda bir tane dövme var, bilenler bilir. imza şeklinde kızımın adı yazıyor.

Geçenlerde tekrar dövme yaptırmaya karar vermiştim. Arapça harfler olan elif ve vav. Sağ pazıma elif, sol pazıma ise vav.

Arapça bildiğimden veya arap yalakası olduğumdan değil, sadece benim için özel bir anlam taşıdığından.

Neyse Arkadaş ortamında fikir almak için konuyu açtım tabiki. Açmaz olaydım. Sorduğum ilk kişiden aldığım ilk tepki beni hayattan soğuttu şerefsizim..

Oturdum masaya, Sordum. Kesinlikle yaptırma dedi biri. Hayırdır dedim. Günah dedi. Nedenmiş o dedim. Günah işte dedi. Kuranda geçiyormuş. Peki dedim kuranda ne diye geçiyor dedim. Kuranda yazıyor işte dedi. Tamam da neden dedim. Kuranda yazıyor dedi. Tuvalete filan giriyorsun, pis yerlerde pis işler yapıyorsun o yüzden yaptırma dedi.

Tekrar sordum. Peki harflerin bir kutsiyeti var mı dedim. Var tabi dedi kuranda geçiyor. Kardeşim tamam da benim yaptırdığım dövme sorgusuz sualsiz infaz yapan arap hükümetlerinden, kelle kesen şeriatçı arap teröristlerinden daha mı tehlikeli dedim, olsun dedi, yaptırma sen kuranda geçiyor.

Sustum...

Gittim yanımdaki tütüncüden sigara çarşafı aldım. Hani şu arapça yazılı olanlardan. Zaten tütün sarıyorum. Parasından değil ha, daha hoş geliyor bana. Neyse verdim arkadaşa sen bunu açadur ben zıvana alıp geleyim almayı unutmuşum dedim. Neyse yan dükkana girdim çıktım. Oturdum tekrar masaya. Baktım bizim eleman çarşafın dış kağıdını yırtarak açmış, atmış kül tablasının içine.

Dedim oğlum naptın. Noldu dedi. E niye attın bu kağıdı dedim. E çöp ne işe yarayacak dedi. Lan manyak mısın oğlum dedim, arapça yazı bu, atılır mı, kuranda geçiyor bu harfler.

Bön bön baktı yüzüme, anlamadı mal. Bir daha da futbol dışında başka muhabbet etmemeye karar verdim kendisiyle.

Dövme işine gelince, Allah'ın izniyle önümüzdeki ay yaptırıyorum. Eee napalım, bundan sonra sıçmayacaz demekki. Ne de olsa o harfler kuranda geçiyor.

Selametle...
görsel
görsel
Yanlış eylemdir.
Hat sanatı sayesinde görsel olarak güzeldir, o kadar.
Aynı şeyi mağaranın girişine ağ ördüğü için örümceğe de yaparlar, ama mağaraya yuva yapan güvercine yapmazlar, enteresan.
Halbuki mimar sinan örümceğe karşı camilerinde deve kuşu yumurtası bile kullanmış.
Kucukken yedigimiz cukulata kagitlarini yere atmaya korkardik! Ustunde ihrac edildigi arap ulkelerin dilinde yazilmis olan icindekiler kısmı yuzunden.

-Olum huseyin bunda kuran yazisi var lan. Yere atıp çarpılmayak aq. En iyisi yüjsek bir yere koyak!
Ancak bir aptalın yapabileceği şey. Sanki inanmayan araplar arapça yazmıyor. Adamakıllı din kitabı okumamış lafta müslüman kişiler bunlar. Üzerini bezle falan örtmene de gerek yok. Rahatça tuvalete girilebilir.
akp seçmeninin sürekli yaptığıdır.