bugün

ilginç bir durumdur.

araplar türkiye'de ev alıyor, arsa alıyor, fabrika, şirket kuruyorlar.

peki neden bir futbol kulübü almıyor bu ibnetorlar?

avrupa'da bir dolu kulüp aldılar oysa;
(bkz: arapların satın aldığı avrupa futbol kulüpleri)

yüzmilyonlarca avro para harcıyorlar bu takımlara. oysa türkiye'de bu yönde bir yatırımları yok.

misal ben isterim ki bursaspor'u satın alsınlar, şöyle 15-20 milyon euroluk transferler yapsınlar. bursaspor da avrupa'da iyi bir yere gelsin.
ama bu yavşaklar bursa'ya geliyor, altıparmak-çekirge dolaylarından ev tutuyor, uludağ'a, mudanya'ya gidiyor. yiyor içiyorlar. bursaspor'a gelince bir tanesi de demiyor ki "hacı biz bu takımı alalım."

evet, alın bu takımı amına koduklarım.
taraftar var, şehir takımını seviyor, başarı da var. az bir ittirme lazım işte.
alın bursasporu.
Türkiye de kulüp satın alma diye bir olay olmadığı içindir.
INGILIZ EFENDILERI OYLE YETISTIRDIGI ICINDIR. PARALASRINI AMERIKA VE AVRUPA BANKALARINDA BULUNDURUP O ULKELERIN KALKINMASINA KATKILARI OLUR.
kulüp almak reklam amaçlıdır biraz ben arap olsam türk takımı almam gerek yok eğer alacak olsam ya valencia'yı alırdım satılıkmış bu arada veya italyada alıp italyanın zor döneminden faydalanırım sonra da satarım.
alıp ne yapacaklar sanki bir getirisi varmış gibi. biz bile izlemiyoruz,izlersek dahi bu nasıl bir futboldur. böyle kalitenin ta.... diyoruz. neden alsınlar şimdi?
türkiye' de kulüpler %100 borsaya açılmamıştır. ayrıca hala dernek statüsündelerdir. bu yüzden zor biraz.
yasal olarak mümkün olmamasındandır. hem böyle daha iyi. kulüpler kişilerin değil taraftarındır. kişiler geçicidir, kulüp kalıcıdır.