bugün

arapların, aşağılılık duygusundan, çekememezliğinden, turani kavimlere besledikleri ahmakça kinden kaynaklanmaktadır.

çingiz abbasilerin, emevilerin kendini paralayıp da yapamadığı şeyin gerçekleşmesine neden olmuştur. Anadolu'nun islamlaşmasına! Ve de Türkleşmesine. Akçuraoğlu Yusuf'un Türk Yurdu dergisinde yayınladığı Çingiz ve Aksak Temür Beğ ile ilgili seri makalelerinden beri kafasız araplara anlatmak istediğimiz işte budur! Ama ne yazık ki bu şahane araplar, Çingiz ve Temür'ün yaptığı seferlerle yerlerinden oynattığı Türkmenlerin gelip Anadolu'ya yerleşmesi sayesinde bugün buraların islam ve Türk toprağı olduğunu tamı tamına 98 yıldır anlamıyorlar! Anlamak istemiyorlar!

Peki Çingiz barbar mıdır? iskender Anadolu'da Persleri çıtır çıtır doğrarken medeni oluyor da Çingiz ne diye medeniyetsiz, barbar oluyor? Bu doğanın, dünyanın kanunlarına aykırı bir bakış açısıdır. Tarih savaşlardan ibarettir, bunu ben demiyorum! Kim mi diyor, düşünme yetisine sahip tüm bilginler! Heraklit, Darwin, Yahudi Marks! o halde savaşlardan ibaret olan bu tarihte, savaşmak heralde yapılabilecek en mantıklı iştir. Hülasa, medeniyetler de savaşlar sayesinde var olur. Demek ki, Çingiz savaşçılığıyla, acımasızlığıyla medeniliğin en ileri örneklerinden birini teşkil etmektedir!

bir de çingiz'in türklüğü meselesi var! Türklük nedir! Tur uruğuna mensup bulunmaktır, yani iranlılar'ın Turan dediği ırka. Eğer bu bakımda alırsak evet, Çingiz Türk'tür ve olaya böyle bakmak gerekmektedir ki aksi takdirde biz Türkiye Türkleri de Türk olmayacağız! Çünkü biz Türkmen'iz, Oğuz'uz. Memleketimize Oğuzeli, Türkmeneli dememiz Türkiye dememizden de daha mantıklı olur, tabi arabın tarih metoduna göre!

"ben de olağanüstülük aramayın, tek olağanüstülüğüm Türk doğmaktır" diyen Atatürk'ü de Turhan Feyizoğlu'nun uydurduğu milliyetçiliğinin içine katmak da heralde bu Türklük düşmanı arap'ın işidir.