bugün

toplum huzurunun içine eden iki çıkmaz.
al birini vur birine. ikisinden de ülkeye tek karış fayda gelmez. zaten en yakın savaşta batı sevdalıları almanya, isveç, abd, kanada gibi ülkelere arapçı vahabi hayranları ise suudi arabistan, ürdün, katar, bae, mısır gibi ülkelere kaçarlar. milli hisleri olmadığı için bunu gayet de doğal olarak karşılarlar.
batının ahlaksızlığını alalım geri kalanları siktiredelim.
ikisi de zehirdir, bunların panzehiri ise türklük ve antiemperyalizmdir.
arap özentiliği bizdendir, samimidir, dosttur. elhamdülillah! ancak batı özentiliği pisliktir, rezalettir, küfürdür, ihanettir.
700 sene osmanlının, 70 senedir de türkiyenin ağzına sıçan hadise.

arkadaş amaç "muassır medeniyet" ne batı ne de doğu...sen kendi medeniyetini kendin inşaa et...
birbirinden farkı olmayan 2 olaydır. biri bu ülkeye kanal cephesinde ihanet etmiş diğeri bu ülkeyi parçalamaya çalışmıştır.
aynı şey değildir, olamaz.

size en basitinden bir örnek vereyim. okulunuzda tanıdığınız iki arkadaşınız var. bunlardan birisi gayet temiz, tertipli, düzenli ve çalışkan biri. diğeri ise pis, 3 ayda bir banyo yapan, derste hocaya saygısızlık eden, her dakika başı yere tüküren biri. söyler misiniz bu insanlardan hangisiyle daha yakın olmak isterdiniz?

hemen atarlanmayın ben burada "avrupalılar çoh hoş çoh modern araplar pis kaka" demiyorum. elbette ki araplardan farkı olmayan avrupalılar ve avrupalılardan farkı olmayan araplar da var. ama ben burada genel olarak konuşuyorum.
türk olamayan kimliksiz bireyin kendisine kimlik arama çabasıdır.