bugün

yeni çıkarılan kanunla gerçekleşendir. artık ateist olanlar 20 yıl hapis cezasıyla cezalandırılıp terörist muamelesi görecekmiş.

(bkz: islam hoşgörü dinidir)
(bkz: hangimiz terörist)

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26137857.asp
abd ve avrupa müslümanları terörist ilan ederkende bu tavrınızı beklerizdir.
petroller elbet bitecek, O zaman bu aptalca kanunlar da kalkacak krallar tahtından olacaktır.
avrupada müslüman ülkelere vize vermeyen ülkelerin olmasının sebebidir.
(bkz: islam ile müslümanları karistiran yazar beyanati) dedirtir.
sadece 20 yıl hapis veriyorlarsa yanlış yapıyorlar. islam'a göre mürtedin cezası ölümdür. diğer taraftan dinde zorlama da yoktur sorsanız. çelişki yaman mıdır derseniz, yamandır. yobaz sorun eder mi? tabi ki de hayır.
arapların doğru yolda olduğunu gösterir..
sonra da dinde zorlama yok dersiniz.
Evet ne ilginçtir ki din ve inanç özgürlüğünün en büyük savunucuları(!) frenk ve anglo-sakson halkların bu bölgede suudları desteklemesi çok ilginçtir.
Türkiye'de ben paganım diyeni duydum lan siz hangi türkiye'desiniz?
şeriatla yönetilen bir devlet için doğru bir karar. hatta araplar böyle bir kanun çıkarmasalar da, şeriatla yönetildiklerini söylediklerinde anayasalarını allah'ın belirlediğini kabul etmiş olduklarından, ateistin allah'ı reddetmesi, kanunların da allah tarafından koyulduğu düşünüldüğünde kanunlara karşı çıkması anlamını taşır. her devlet için de kanunlara karşı çıkmak, terörist olmak anlamına gelir.

devletin yüz yıl önce nasıl kurulduysa öyle kalması, aynı hedefleri barındırması ve buna karşı çıkan herkesin cezalandırılması, terörist ilan edilmesi bize pek yabancı gelmemesi gereken bir hadise olsa gerek. laiklik uğruna başörtülüleri üniversiteye almamak ne kadar doğruysa, ateistleri hapse atmak da o kadar doğru. sorun başkasına tahammül edememe sorunu. evrensel bir problem. sadece araplarda olduğunu söylemek dünya adına iyimser düşünmekten olabilir belki. evini satmak için müslüman türk arayan kaç kişi vardır mesela bu ülkede. bir anket yapın, anlarsınız.
Barış için iyi bir adım.