bugün

tarafımca yaşanan hastalıktır. sokak zaten dar. mazallah bir otobüs ya da tır geçerse aynaya takabilir. ya da kaputu cortlatabilir. aman dikkat diyorum ve araçlarınızı kaldırıma sıfır parkedin. ama sakın kaldırıma çıkmayın. kaldırım insanların yürümesi içindir. araçların değil.
takıntıların en önde gidenidir.
sağ tarafta oturan varsa bi de yoğun küfürlere maruz kalırsınız.
yeni ehliyet almış, yurdum formula 1 pilotlarının asla yapamadığıdır. *
Kaldırım yere yakınsa kaldırıma çıķma takıntısından daha masum olan takıntıdır.
Sevgili babacigimda olandir. Gecen her saniye, arabanin icerisindeki insanlar icin daha sıkıcı olmaya baslar.
yarım saat sıfır park etmek için uğraştıktan sonra kaldırıma bir metre mesafede park ettiğinizi görerek hayal kırıklığına uğramaktan iyidir. *
seyir halindeki araçların lastiklerin yanaklarındaki sarı yada beyaz** boyalara* bakarak sürücüde olup olmadığı teşhis edilebilen hastalık.
Yakinlastiktan sonra 1 kere tam sol ya da sag yapıp lastik kaldirima deger degmez, direksiyon düzeltilmelidir bunun yapılması için.

Bende de vardır o hastalık. O teker illa değecek arkadas bir kere kaldirima.
inerken daha havalı oluyor. ama bir iki hamle hakkı veriyorum ben kendime, yoksa mal gibi görünür dışardan, yapamıyorsan bırak uğraşma.
tek seferde yaptığım işlemdir, geçen orta yaşlı bir amca (esnaf sanırım) yanaştım dükkanının önüne öyle hayranlıkla bakıyor "hızlı adammışsın" dedi güldüm.
Bende olmayan hastalık arabayı en olmadık yere bırakıp küçücük arabamla bi ton küfür yemek gibi ilginç hobilerim var.
ek olarak simetri takıntısı olan insanların da verdiği ekstra bir uğraştır. sokağın başından baktığımda bütün arabaların aynı hizada durmasını isterim. benim arabanın kıçı başı bu hizanın 10cm dışında duruyorsa hiç bir şey yokmuş gibi hayatıma devam etmem pek mümkün olmuyor.
Kaldırıma park etmekten daha iyidir yetenek gerektirir.
sürücü kursu hocası alışkanlığıdır. kapıyı açtırıp kontrol eder.
kötü bir alışkanlıktır. sırf bu huyum yüzünden 2 kere ufak lokal bir şekilde tamponu çatlattım ve sayısız jant çiziği olarak bende yerini almıştır.
Bu işin ortalamasını bulmak zor..

Hele bir de bunca trafik ve park sorunu varken hepten zor.

Ama yine de, öyle arabayı orta yere dört araçlık alana uzay gemisi yanaştırır gibi çaprazlamaya koyup gitmekten iyidir.

(bkz: Möö gibi araç kullanmak)
aman yolda kalmasın, biri vurmasın diye uğraşırken jantları çizik içinde bırakan durumdur.
Bilmiyorsan park etmeyi kullanmayacaksın araba felan.