bugün

araba sileceği yağmurda çalışmaktadır. yağmur bittiği zaman, camda bir noktada su damlaları kalır ve o yer camın leke olmasını sağlar. şoförü öylesine deli eder ki; şeytana uyup arabadan inerek, insana rahatsızlık veren o yeri silme düşüncesi bile kafaya girmeye başlar.

bu olay tamamiyle sileceklerin suçudur. burdan kendisine şunları söylemek istiyorum;

"lan zaten 40 yılın başında bir çalışıyorsun, bari o zaman adam gibi işini yap. direksiyon olsan demek ki, ani bir şekilde seni sola kırsam dönemeyecek misin? iyi ki böyle önemli bir görevin yok!"
Otomobil üreticilerinin ayıbıdır. 2000'li yıllarda insanoğlu uzayda fink atarken, hala araba camının silinemeyen yerlerinin kalması utanç vericidir.
araba kullanırken devamlı gözümün kaydığı, sanki orayı görmezsem birşey olacakmış gibi düşündüğüm takıntılı bölge.
sileceğin sebepsiz yere suçlandığı noktadır.

suç tamamiyle camları dikdörtgen yapan ve sileceği alt tarafa takanlarındır. yağmur, çamur, kar, buz demeden kendini parçalarcasına cazırt cuzurt çalışan sileceklere bok atmak yapılacak en büyük ayıptır.

sikder:silecekleri koruma derneği
silecegin iteledigi suların, kirin-pisin eninde sonunda ulastıgı nokta.
al eline bezi, işini kendin gör, silecegin üzerine de cok gitme..
(bkz: eskiden mı vardı diye sormak)
silecek haklarını yıkan, bir kauçuk ve bir mekanizmadan ibaret olsa dahi, onunda duygularının olduğunun unutulması. sakat birine, sen sakatsın demekle eşdeğer, o derece.

ne yapsın zavallı silecek, boyu kısa, temizleyeceği alan zaten geniş, birde dairesel hareketler çiziyor. hani tam yuvarlak yapsa, top gibin ipne gibin bir şey diyecek farlar ve kapı kolu. işini yapmadığı zaman küfür yiyen, camda leke bırakırsa yenisini almakla tehdit edilen naif parçadır silecek.
insanın gözünün takılmasına neden olan noktadır. şahsen dikkat dağıttığına inanırım ve bütün cam silinirken onun orda pis kalması beni nedense deli eder. aslında bunun benim şahsımla ilgisi var, evet belki de piskopatım, ama benim gibi başka insanlar da olabilir. *