bugün

kendisi gibi düşünmeyen birine saygı duymaz, tartışır. Kral tv ve dream'de dönen şarkıları bildiğinden kültürlü olduğunu düşünür.
kendilerini hep haklı gören, haksız olduğuna inanmayan, hep kendi istediği olsun isteyen, her şeyi bildiğini sanan kimselerin özellikleridir.
aklı ile dili arasında bağlantı sağlayamamaları.
2. bir görüşü kabullenemezler.
her konuda bilgiliymiş ayaklarıyla boş boş konuşmaları.
Aptal olmaları.
kendini beğenmişlik.
Aptal olduklarının farkında değildirler..
kendini bir role bürümeleri, bi anda saçma sapan karaktere bürünürler, izlediği karakterlerin etkisi altında kalarak onlar gibi sinirlenir onlar gibi huysuzluk, artistlik yaparlar.
Alkole harcadigim parayla simdiye araba alirdim, tokiden ev alirdim bok pusur alirdim tripleriyle ortamdaki kizlara alemci piç imaji vermeye calismalari.. Cok cirkin durdugunu idrak edememeleri.
akli bir halta calismadigi icin dindarlik gösterisine sarilmalari. sanki cok arastirmis sorgulamiş da sonra dindar olmuş gibi konuşurlar. oysa ne öyle bir medeni cesaretleri vardir ne de öyle bir bilgi birikimleri. mahallenin camiinde evrenin sirlarini ögrendiklerini sanirlar.
bir çok payda bulunabilir. yalnız hayatım boyunca bunların en büyük paydalarının milliyetçilik olduğu su götürmez bir gerçektir.
el hareketlerini kontrol edememeleri.
bir çoğu için geçerli olmayabilir ama akpdir, fazla söz bu konuda lüzumsuz kalmakta.
bilmedikleri şeylere inanan insanlar olmaları. ben şu hayatta çok nadir gördüm, araştırıp öğrenip de müslüman olmuş insan. diğerleri hep ailem müslümandı o yüzden müslümanım kafasında. tanrının adaletli olmadığını düşündüğünden ateist olan insan da aynı şekilde aptaldır benim gözümde.
Cok bılmıs olmaları. Aslında ınsan ogrendıkce ne kadar cahıl oldugunu ogrenır, buyuklenmez, mutevazılesır. Dolayısıyla cok bılmıslık aslında cahıllıkten kaynaklanmaktadır. Kendılerını begenmelerı de ozellıklerınden bır tanesıdır bu aptal ınsanların. Allah-u Teala herkesı farklı yaratmıstır ama gel gor kı bazı ınsanlar Allah vergısıyle sahıp oldukları guzellıkle buyuklenırler. Akıl mantıga sıgmaz bu hareket. Hıc bır katkıları olmadan sahıp oldugukları ozellıkle nasıl gururlanır bu ınsanlar acaba?
aptal insan yoktur. başkasına zarar vermemek koşuluyla yapılan hareketlerin ilerideki sonuçlarını kimse tam olarak bilemez.

bir tarlayı satarsın, herkes aptallık ettin der. 3 yıl sonra orası yeşil alan ilan edilir aptal olmaktan çıkarsın. böyle bir sürü örnek daha verilebilir.
farklılıklara tahammül edememeleri. empati yoksunu olmaları.
özellikle de karşı oldukları şey hakkında en ufacık fikirleri dahi olmamasıdır.
aptal olduklarının farkında olmamaları.
Belli bir yaşa gelip hala ergen gibi milletin telefonunu karıştırıp, gördüklerini millete anlatmak.
Aşırı özgüven sahibi olmaları . (bkz: aptal cesareti)
çok zeki olduklarını düşünürler ve insanların aptal olduğunu zannederler.
Bir insanın sırrını başkalarına söylediğinde mutluluk duymak.
her daim mutlu görünmeleri.
başkasını aptal olarak görmeleri.