bugün

siz bir iktidar partisi iken; pkk'lı barzani ile başbakan sıfatı ile kucaklaşıp, kardeşim diye sarmaş dolaş fotoğraflar çektirip; bu çapulcuyu çıkartıp; türkiye seninle gurur duyuyor eşliğinde kongrede konuşmasını sağlıyorsanız bütün suç sizdedir. bugün bdp o cesareti sizin üstün siyasetleriniz! ve açılım sayesinde almıştır.

bazı akp'liler diyor ki: başbakanımız onu köşeye sıkıştırmak amacı ile çağırdı, ki bu iddiaya 7 yaşında ki oğlum kıçı ile gülüyor.

bunlardan daha da utanmazları var. neymiş efendim; başbakanları o arada üstünü değiştirmiş de salona girmiş, akp'liler tayyip'e bağırmış ''türkiye seninle gurur duyuyor'' diye.

madem öyle sormazlar mı adama kongreye neden o çapulcuyu çağırıp, kucaklaştın diye?

soruyorum sizlere; barzaniyi kongreye çağırıp; alkışlatıp 2 hafta sonra bdp'nin apo posteri bu ihanet değilde nedir?

bu yüzü iktidar partisi olarak sen verdin, şimdi yarın çıkıp bdp'ye naralar atacaksın, kapalı kapılar arkasında böyle olmasını senden istediler; nutuklar vereceksin, kükreyeceksin, çark edeceksin, beni ergenekondan alacaksın. ama bir gerçek var, bu yüzü iktidar partisi olarak siz verdiniz.