bugün

sanırım şu vakitte ortaya çıkan gerçektir.

şimdi çıkıp salak salak geriye dönük hukuk mukuk falan diye ötmesin kimse, referandum yapar onu da degiştiririz.

her neyse madem dolar yükseliyor, elimize aldıgımız rehinelere bakılmadan hoyratça davranılıyor biz de keyfimize bakmalıyız artık.

ateşi ben harlıyorum.

asalım gitsin mk.

iç savaş mı çıkıyor ülke mi karışıyor ne olacaksa olsun.

hatta dolar konusunda müzakare edip bir sınır belirleyelim 10 olursa rahibi 12 olursa apoyu asalım.

kısasa kısas.

canımızı yakanın canını yakmak lazım.
sen canını kendin yakıyorsun birader.
bunların rahibini asarsan abd'nin ne kaybı olur ki? ekonomisi mi çöker?
Apo'yu astın, asalım. hatta herkesi asalım.
bence rahibi 100 bin dolara satmak en iyi fikir. memlekete biraz dolar girsin aq.
tamam yerlerini egiştiriyorum.

önce apoyu sonra rahibi asalım.

cayarlarsa kazanırız apoyu astıgımızla kalırız biraz ülke karışız o kadar.

yok rahibi de asarsak ve filmlerindeki gibi asla taviz vermezlerseler zaten kaybedecek bir şeyimizde olmaz.

yani asmasakta kaybedecek gibiyiz.
abicim kazanmaya yönelik bir şeyler yapmak varken, mesela memlekette tasarrufu arttırmak, sikik projelerden vaz geçip, adam akıllı yerlere yatırım yapmak, yatırımcının memlekete olan güvenini tazelemek gibi, niye rahip asınca memlekette bir şeyin olacağına kanaat getirdin onu anlayamadım sadece.
2-3 günde doların bir birim artmasını şunu yapalım bunu yapalım iktidari degiştirip kafamıza bere takalımla açıklayamazsınız. dünyada bunun eşi benzeri yok.

yıl içinde yükselişin, zamana yayılmış yükselişin altını temellendirir buna karşı önlemler alırsınız.

mevzu tasarruf degil yani 2-3 günde 1 birim deger kazanan doların nesine karşı önlem alacaksın.

1 günde cari açık mı fırladı, ülke ekonomisi mi çöktü ne oldu da 1 veya 2 günde bu kadar yukarı tırmandı.

olayı ekonomik açıdan zaten açıklayamazsın.

damarına basıyorlar damarlarına basacaksın.