bugün

sıradan bir akaryakıt istasyonunun wc'leri bile muntazam hijyenik ve kötü kokulardan arındırılmışken, koskoca antalya havalimanının bahsedildiği bir durum içerisinde olması gerçekten üzücü.

yabancı turistler geliyor oraya, kullanıyorlar o wc'leri o halde gördükleri zaman ülkelerine döndüklerinde anlatmayacaklar mı bu durumu tanıdıklarına, anlatacaklar.

e o zaman neden böyle bir durum varsa önlem alınmıyor, yada üstte bahsettiğim durumu küçümsüyor mu yetkililer?
Bunun sebebi ortadoğulu özellikle suriyeli göçmenlerdir.

Sadece antalya degil türkiye'deki havaalanları birkaç yıl öncesine kadar gayet iyi durumdaydı. Hatta italya'dakilerden bin kat iyiydi. simdiyse göcmenler yüzünden ümraniye çöplügüne döndü.
Daha önce ülkemizde bu kadar koyu renk derili, paspal kıyafetli insan trafigi yoktu. Şimdiyse normal giyimli, temiz pak insanları parmakla sayabilirsin. Bununla orantılı olarak Tuvaletlerin kapı kolları, kagıt tutacakları, musluklar, ne varsa dökülüyor. Yerler sidik. Koku tuvaletin kapısına metreler kala duyulabiliyor.

En son sabiha gökçen'de mcdonalds'ta yemek yiyiyorum. Yan masadaki kıllı bir arap elini pantolonunun önüne soktu. Acele etmeden Kaşındı. işi bitince aynı elle Tabletini parmaklamaya devam etti.
Tek kelimeyle iğrenç.

Bizi bulaştırdığın Ortadoğu bataklığı için Tişikkirler akape.
Tuvalet pisliğinı son zamanlarda ülkemize akınla göç eden Araplara bağlayan yazarlar var.
Evet araplar ekstra pis bi millet kabul.
Fakat onlardan öncede toplu tuvaletleri kullanmak zorunda kaldığımızda görüyorduk ki yeterince mide bulandırıcı ve iğrençti.
Hadi erkek milletini bi nebze anlarım çıkarıp şeyini bahçe sular gibi sallıyor sonrasında elini yıkama ihtiyacı bile hissetmiyor da kadınların böylesine mikrop olmasına tahammul edemiyorum.
Her ne kadar temizlikten dem vuran bi millet olsakta islam dini temizlik dini diye dolansakta pis bi milletiz arkadaş.
Evim temiz olsun da gerisi önemli değil kafası taşıyorsunuz kabul edin.
Tuvaletten çıkınca elini yıkayan beyler eklesin sjdkdşansjla.
son zamanlarda her yerde görülen pislik.

sabiha gökçen'de klozete değil direkt yere işemiş olduklarını görmüştüm wc'de, pislikler şok olmuştum, bu nasıl bir iğrençlik ben kaldıramıyorum artık.
Bu tartısma Havaalanları icin yapılıyor. Havaalanı temizlik rutini sistematiktir. Saat başı yapılır. Yapan cizelgeye saati yazar, imzalar. ihmal olsa direkt o calısan sorumlu olacaktır. Dolayısıyla suç temizleyenin değil. ayrıca türk havaalanı yolcu profili umumi tuvalet Müşteri profilinden farklıdır. Tuvaleti temiz kullanırlar.
Son yıllarda görülen pislik tamamen Dış etkenlerden kaynaklı.