bugün

son 1 aydır sürekli yangınla boğuşan ve son 4 gündür söndürülemeyen bir yangınla mücadele eden güzel ilimiz antalya nın belediye başkanının yangınla mücadele ya da evleri yanan köylülere yer temin etmek yerine çeşmede 5 yıldızlı otelde tatil yapması.
(bkz: dünya yansa şeyime)
menderes türel'in davetlerde şampanya, şarap içip, bakanların yanında ise ayran içmesini normal bulanların, antalya'nın bu zor günlerinde bu eylemi yapmasını oldukça normal bulacağı eylem.
yıllık iznini kullanmasından dolayı normaldir. bütün yıl çalışmıştır garibim. enteresan olanı çeşmede tatil yapmasıdır. her yer yanınca tabi doğal olaral tatil yapacak yer kalmadı antalyada.
benim anlamadığım bu belediye başkanını kim seçti? antalya halkı öyle mi? o zaman halk layık olduğu gibi yönetilsin. 9 ay sonra seçimler var, rahatsız iseler zaten tekrar oy vermezler. bu sabah bir radyo programında uğur dündar, antalya belediye başkanı hakkında (tatil yapması nedeniyle) bu nasıl pişkinlik, sokakta nasıl dolaşıyor gibi çeşitli sözler sarf etti. ee sayın uğur dündar, siz halkın doğru adaya oy vermesi için ne yaptınız bugüne kadar ne yaptınız? börtü böcek peşinde koşacağınıza, insanlara siyasi bilinç aşılasaydınız, ne pastaneler denetimsiz kalırdı, ne de orman yangınlarına kayıtsız yöneticiler başımıza gelirdi...
amaaaannnn antalya yanıyormuş; ben mi yaktım canımzihniyetine sahip saygıdeğer belediye başkanımız.
üzüntüden ne yaptığını bilmediğini gösterir.
antalya'daki ruslardan sıkılmış olabiltesi üzerine bu yolu tercih etmiştir.
yangın söndürüldükten sonra siyaha boyanmış alanda matah bir halt yiyormuşacsına "inceleme" yapacak olan büyük başkanımızın eylemidir.
çok sevgili antalya büyükşehir belediye başkanının yangınların yarattığı gerilimin(!) bünyesi üzerindeki etkileri azaltması için başvurduğu yöntem. bırakın adamı stres atsın biraz nasıl satabileceğine karar versin rahat rahat.
ayıptır başka birşey değildir. *
ülke turizmini düşünen antalya belediye başkanı sn menderes türel ,yanan ormanlardan sonra yapılacak otelleri düşünüp keyiflenmiş ve çeşmeye * tatile gitmiş olabilir.

not:
menderes türel aynı zamanda akdeniz belediyeler birliği başkanıdır. yani en iyisi bu.
bu davranış üzerine antalya halkının onun tayinini çeşmeye çıkarması gereken durumdur.
antalya üzerine çöken duman ve genzi yakan is kokusu içinde, rahat tatil yapamayacak olduğundan çeşme tercihini kullanmıştır.
antalya dan dün dönmüş havasını suyunu tuzunu yutmuş biri olarak belediye başkanını kınıyorum. tabi gerçekten böyle bişi olduysa... insanın hiç inanası gelmiyo ki... o cennet gibi kumsalları, mağazaları, gece gezebileceğin onca yeri bırak sen çeşme ye git... antalya nın tek sorunu nüfusunun yüzde doksanı rustur belki bundan rahatsızlık duymuş olabilir sayın başkanımız...
yaklaşık 25 yıldır antalya'da yaşayan biri olarak iddia ediyorum ki, "orman yangını büyükşehir belediye sınırları dışında, banane valisi uğraşsın, serik, manavgat kaymakamları, beldiye başkanları uğraşsın" mantığı güderek menderes türel'in yaptığı eylemdir.

ee boru değil, kendisi seçildiği ilk günlerde "antalya'yı dubai yapacağım" diyordu ormanlar yanınca, çölleşme olunca onun da hayalleri gerçek olacak, antalya dubai olacak nihayetinde.
bir rivayete göre de güzel şehrimiz antalya nın otelelrinin yerini fuzuli işgal etmemek ve yerine bir turist yerleşse kardır mantığıyla yaptığı durumdur.