bugün

Bir Perşembe akşamı paketçi olarak çalıştığınız hakiki urfa özkardesler lokantasından mesainiz dolmuş yorgun biçimde çıkmış akşam bahşiş yüzünden kavga ettiğiniz Özbek tugiyevle de barışarak mutlu mutlu eve doğru gidiyorsunuzdur. Topladığınız bahsislerle sigara parası ayarlayıp bakkala gidip selamu aleyküm muratti rosso versene abi deyip sigaranizi alır bir dal yakıp cakmaginizi kaybettiğiniz için bakkalın tezgahındaki çakmakla sigaranizi yakıp geri yerine bırakır çıkarsınız. Bakkal da size laf etmez çünkü her ne kadar fazla alışverişi a101den yapıp ufak tefek şeyleri ondan alsanız da daimi müşterisinizdir. Fakat bazen size de ipnelik yapıp kartla sigara alınca 1 lira geçirir.

Fakat böyle ufak şeyleri dert etmezsiniz zaten başınızda trilyon tane olay vardır en basitinden asgari ücretle garo mafyan tipli bitlisli zambak suratlı Kürtlerin yanında essssekler gibi paketcilik yapıyor ayrıca işten cikarmasinlar diye akşamları paspas bile atıyorsunuzdur. ilkokulda ders çalıştırdığınız çocuk atom mühendisi olup televizyonda brifing falan vermekteyken hayatın gulen yüzü size karşı hiç gulmemistir. Hep ayakcilik köpek işleri size kalmıs olup üstüne üstlük yukarıdaki size malzeme çeşitliliği konusunda pek comert davranmamistir. Siklemediginiz abo babo diye konuşan garavel kürdü patronunuz bile dalgası muhtemelen büyük dişleri de seda sayandir. Sizde ise durumlar Dişler sarı dalga ufak maaşta asgari ucretken anneniz hala sizden başarı hikayeleri beklemekte yeğen ve kuzenlerinizi örnek gösterip başarıdan başarıya koştuklarını gösterip sizi gayya kuyularına atmaktadır. Anlaşılan hayat denen tiyatroda siz Erol kosesinizdir.

Su anlık tek isteğiniz eve gidip wifiden maraz Ali izleyip dövüş sahnelerinde fark var diye bağırarak gizli gizli havalara yumruk atarak otuz santim pazularla ego tatmini yapmaktır. Sonrasinda reyting Hamdi izleyip neeeee diyon lan sen sibopp diye bagirarak biraz neseleneceksinizdir.

Tam eve vardiginiz da arkadaşınız gelir anneniz de eve büyür eder. normalde yüzünüze bakmayan sitede oturan pembe yanakli güvenlikli sitede büyümüş tirit salça ekmek nedir bilmeyen tam bir gotoglanidir arkadaşınız. Babasinda alfa Romeo vardir ve bütün gün liseli kız kovalayıp şirinler. Ne hikmetse tipi de gayet yakışıklı dur ve sporla ilgilenir.

iyice uyuz olsanız da eziklinizden ötürü naber falan gel dersiniz o da yok ya kacicam kanks basketbola gidicez der yeşil basketbolcu şortuyla gülümseyerek. O esnada anneniz de ah yavrum gel sana yemek koysaydim falan derken annenizin arkadaşınizin dalgasına doğru bakıp süzdüğünü farkedersiniz. Arkadaşınız da sanki annenize himm you like it bakışı atmıştır Sinirden deliye döner hemen alet kutunuzdaki vidalama makinesiyle üstlerine saldirirsiniz. Az sonra iki hayat mahvolacak fakat sizin hayat zaten sikik olduğu için bir şey kaybetmeceksinizdir. Vidalama makinesiyle kafalarına vurarak kafalarını paramparça edersiniz ve oracıkta ölürler.

Takribi yirmi dakika sonra polisi arar ve böyle böyle oldu abi napiyim ben dersiniz. Telefondaki de şimdi sakince otur bekle geliyoruz der siz de peki abi deyip kapatır polisi beklersiniz. Geldiklerinde hemen teslim olur ve pişman değilim diye bağırırsınız.

Komşular kapıya çıkmış ah be yavrum bakışları atmakta polisler ise gururlu bicimde kafada kep bu cinayeti anlamlandırmaya çalışmaktadırlar. Siz ise yukardakine bakıp oldu mu istediğin amk bakışı atarak gururlu biçimde ekip otosunda düşünmeye başlarsınız.

Yol uzun yolculuk meşakkatlidir. Artık hapisaneye eşya getirecek bir yakınınız bile kalmamıştır.
Bu adamın tanıdığı tüm kadınlar da yollu.
"telefondaki de şimdi sakince otur bekle geliyoruz der siz de peki abi deyip kapatır polisi beklersiniz. geldiklerinde hemen teslim olur ve pişman değilim diye bağırırsınız."

Epeydir bu kadar gülmemiştim.
hadi anasını geçtik de...

basket oynayacak çocuk, ya büllüğü küçüktüyse? ya yorulunca yerim diye snicker, tadelle falan varsa cebinde?
iş atıyordur efendim. Siz de o bölgeyle oynayın sağa sola kanırtın.