bugün

annenin, sözlükteki gidişatınızı öğrenmek için yapacağı anaçca eylemdir. bunu yapan anne yenilir yenilir.
devamsızlık sorunu olan yazarın başına bela alması demektir.
öğrenci işlerini arayıp kızımın/oğlumun durumu nasıl diye soran anneyle eş değerdir. yenilip yutulasıdır.
sene sonunda sözlük karnesi bekleyecek annedir.
karma'sı eksilerde olanların başına felaket geleceği andır.

+bey bugün uludağ sözlük'teki moderasyonla konuştum.
-ne için?
+toplantı varmış da... bizim ali mavi cocoba danesiymiş.
-hmm, bak sen şu keretaya ehe ehe... cocoba ne ola ki?
özellikle liseli yazarlar için gerekli bir yöntemdir. hatta moderasyon davranış notlarından oluşan bir ara karne de verebilir.

fakat ahlaksız yazarlar için tam tersi olmalıdır. moderasyon anne ile konuşmalı ve o yazarı o kadar ahlaksız yetiştirdiği için anneye hesap sormalıdır.
+ vallahi moderatör bey, sürekli yaran facebook iletisi giriyor. "yapma, etme." dememize rağmen bizi dinlemeyip izmirli kızlarla ilgili ileri geri konuşuyor. insanların dini ve siyasi görüşlerine saldırıyor. cinsel içerikli başlık açmasına bir şey dediğimiz yok da, otuz bir fantezilerini de sözlüğe taşıyor. formatı önemsemiyor, kutsal değerlere saygısızlık ediyor. üstüne üstlük oylama yapmayıp "niye oylanmıyorum? sözlük çok kalitesizleşti rererörö." tarzı yazılar yazıyor.
- ee bütün bu bokları yedikten sonra, bizim suratımıza bakıp "kusura bakmayın abi kaza oldu." diyebilir. evet evet diyebilir. biz de izin veririz demesine. bırakırız ne hali varsa görsün sözlükte. gitsin formata tecavüz etsin, hiç problem değil. ama bi' kulağını çekin, arada reklamlara da tıklasın. ehehe.
- benim çocuğum yazmaz öyle şey!
zeki ama yazamiyor yanitini alabilir.
- hanım moderatörle konuştum bizimkinin durumu pek iyi değilmiş.
* ayy deme bey ben şimdi portakallı kek yapıp yollarım düzelir araları sen merak etme.
annenin elinde bir tepsi börek moderatörler odasının önünde...

-çocuğunuzun zeka seviyesine uygun sözlükler de yok değil aslında, var yani.. vardır herhalde...