bugün

bütün ev halkının rejime girmesi demektir.

efendim anne kişisinin mutfağın tek hakimi olduğunu düşünürsek ve anne kişisinin kendi yediği yemekleri zorla ev halkına yedirmesi.

allah'tan benim annemin rejimle falan alakası yoktu da istediğimiz şeyleri yiyebiliyorduk.

ancak arkadaşlarım benim kadar şanslı değildi tabiki.
her gün gözümün önünde eriyordu garipler sorduğumda da ''annem rejimdede böğüüü'' diye ağlıyorlardı. içim parçalanıyordu arada sırada evden ıspanaklı börek falan alıp arkadaşlarıma götürüyordum.

çocuklar o böreklere nasıl yumuluyorlardı hala gözümün önünden gitmez.

insan üzülüyor tabi. *
Ayak altında dolaşmamanızı, ortalarda çikolata falan yememenizi gerektiren hadise. Aman deyim.

(bkz: bir atom bombası olarak anne)
işte hayat sizlere kötü, bana güzeldir. çünkü ben eve gelip mutfağa girdiğimde 1 borcam haşlanmış brokoli, karnabahar ve havuç görmekten memnuniyet duyan bir insanımdır. onları hafif tuzlayıp limonluyorsun biranın yanında güzel oluyo.

anne kadınının rejim yapması demek, kara günler demektir çünkü evde hiç yemek olmaz, der ki oğlum ben zaten rejim yapıyorum der, baban da akşamları yemiyor der, sen der ne yiyeceksin der, dersin ki ben kendime yemek söylerim tamam, der ki düzgün bir şey söyle öyle yağlı yağlı kızartmalar söylüyorsun ne idüğü belirsiz, bir et söyle et ye der.

kardeşim sen rejim yapmadan önce, kız sana keğefsiğ söyleyeyim mi yer misin dediğimde, olur yerim demiyor muydun yarım ağızla? ne oldu 2 gündür sağlıklı yaşıyorsun diye düşman mı kesildin?

puu.