bugün

teknolojiyi ebebeynlerimizle yaşamak bi hayli zordur, bunun ceremesini biz değil onlar çekiyor aslında. bana ver hiç kullanmadığım bir telefonu 1 saatte her şeyini çözerim. babama ver bi telefon 4 ayda ancak çözebilir.
bunların neticesinde anneme whatsapp destekleyen bir telefon aldık, ancak gel gör ki yazışabilesin.

-anne naber napıyosun?
son görülme dün.
-anne ne yemek var?
son görülme 2 gün önce.

yani mesajları görüp cevap veremiyor bir türlü garibim. birazda öğrenme aşamasında ancak babam hiç oralı değil. son çıkan uydu bağlantısıyla roket attıran telefonda alsak babalarda yanıt klasiktir.
-oğlum göremiyorum büyüt şunun ekranını.
ananı bu işe karıştırma .
anne çocuk ilişkisinin modernize olmuş halidir.
ancak bana biraz fazla sulu geliyor.Orası ayrı.
kizimevegelmedenteyzeneugrasanakurbanliketvercek.
-nrdesnnngdhjk
-.ç?????!;!??
-cbp vrsenee
-gruyodkn ams yzmıyosn
+yoldayım
-ok.
+Anneciiim kalp kalp
-nasıl yaptın ?
+neyi ?
-Kalpleri. Bana da öğret de babana yolliyim delirdigi zaman belki ise yarar.
Eski bir arkadaşımın annesinin yaptığıdır. Bir dönem bana bile whatsappdan yazacaktı zor kurtardık yakayı.
her profil resmimi değiştirdiğimde ayy benim yakışıklı oğlum der bende teşekürler anne derim... bu kadar...
öncelikle anneyi cep telefonunu açmaya ikna etmek gerekir zira kendisi şarja benzin muamelesi yapmaktadır.
sanki telefonu 8 silindirli de çok yakıyor.
-hünkar beğendi tarifi
-ne?
-hünkar beğendi tarifi oktay usta
-anne bu google değil.
-hünkar beğendi
Tam 4 dakikada şunu yazar:
Tamam oğlum geç kalma.
Whatsapp mı daha annem sms atmıyo bana. Sanırım annemle yazışamicam.
Arkadaşa oturmaya gittim. Gece saat baya geç oldu, kal bende dedi... annem o saatte uyanmasın diye aramadım. Sabah yazayım dedim ve annecim o efsane ayarı verdi;

görsel
annelerin derdi evlenmemiz değil ki, bebek sevmek. ama buna da zorlamasınlar ya..
görsel
görsel
netgilik demesine ayrı, konuyu bi anda benim bekar olmama bağlamasına ayrı güldüm.

ya bu anneler neden sürekli bizi evlendirmenin peşinde? ben nerdeyim o nerde?
yoğun emojiye maruz kalmaktır.

her cümlenin sonunda sürekli üçer beşer tane kalpli öpücüklü el sallayan kadınlı emojiler kullanıyor.

ergen gibi.
Cidden sarıyor he. Uzun uzun yazıyor ibaresini görüp ardından kısa mesajın gelme tatlılığı bambaşka ya. Seviyorum kız seni.
(img:#2183846)