az önce geğirerek böğürdüğüm cümle. ardından biraz daha geğirdim.

eminim az önceydi. msn'deki pencereleri kapamadan önce kolayı diktim kafaya. titrettiler, dışarıda işaretledim, kişisel iletiyeyse peryodik olarak kullandığım özlü sözü değiştirdim sıradakini koydum.

kapının önüne kadar nasıl geleyim anlatayım; micahel jackson misali moonwalk ile. kapıyı açtığımda saçlarım dalgalandı. keşke toplasaydım. mutfakta oturan teyzem, "kapa kapıyı cereyan yaptı" deyiverdi. güldüm. neden bu kadar pervasızım. neden ota boka gülüyorum. geçenlerde fıkralarla türkiye'ye de güldüm o kadar, komik değildi oysa. gülmek çok saçma bence ne diyeceğinizi unutuyorsunuz o an.

annem içerde oturmuş televiyonu siliyor. beni görmüyor bile oysa ben yanımasından görürü diye el salıyorum. boşa gidiyor öyle el sallayan bie salak olarak kalıyorum odanın ortasında.

1 sn geçiyor hala bitmedi işi teyzem öksürmeye başladı
2 sn geçiyor işi bitmedi gayet doğal mutfaktaki teyzem coştuyor öksüre öksüre
3 sn geçiyor annemi bıraktım tüm dikkatim teyemde brutal vokal mübarek

neyse bari diyeceğimi diyeyim de iş bitsin msn'e döneyim diye geçirdim içimden. annemi omuzundan dürttüm. bana döndü...

-anne

-anne iftara ne yaptın?

suratının şeklini unuttum bile hatta ne dediğini de çünkü gülmeye başladım yine, neden gülüyorum mal gibi salak mıyım lan ben?

ama o anı şimdi hatırlar gibi oldum teyzemin odaya gelip küçük kardeşi olan annemi ve beni azarlamasını, bir su bile getirmemişiz meğersem.

tabi ben gülmüyorum artık, harbi lan ya boğulsaydı kadıncağız orda...

tabi herşey burada bitseydi iyiydi, birden teyzem odaya güdümlü füzeler atmaya başladı. headshot mübarek, teyzeme her gün daha çok hayran kalıyorum her nedense...

sonra ise ben odama dönüyorum oturuyorum, bakıyorum bir başlık açmışım, bu başlığı, ne yazılır ki buna uydurma olsun bari diyorum...yazıyorum yavaş yavaş.

napayım derken uzandım yatağa iftar olmuş uyandırdılar

yemekte karnı yarık var, gülmem kesiliyor yemeye başlıyorum.

edit: zaruri tanım, her normal erkek annesinin duyabileceği ama duymasına gerek olmayan ifade.

not: entry'i anlamak için (bkz: baba ben erkeklerle yatıyorum)
(bkz: sanırım yazar dalga geçmeye çalışıyor)

tanım: kadınların ne kadar kutsal varlıklar olduğunu anlayan ve bunu dile getiren bünyenin kullandığı cümledir.