bugün

evin muhtelif yerlerinde* veya anne babanın evlilik albümlerinde yer alan hafif tebessümlere sebebiyet sağlayan fotoğraflardır.
bir fotoğraf vardır ki baba sırık gibi bedeniyle arşa yükselmiş ve o masum kareye sığamadan burnundan yukarısını fotoğrafın hevesli seyircilerinden saklamıştır, sade bir tebessüm yetmez tabi.
cocukların "anne ben burda niye yokum? sorusuna neden olan fotograflardır..
baka baka, 'bende oradaydım ulan' psikolojisine girmenize sebep olur.
dayının yada teyzenin daha öne çıktığı ve gözünüze çarptığı fotoğraflardır. beklenmedik saç ve kıyafetlerle sizi şaşkına çevirebilirler.
annenin ve babanın yüzünde güller açan fotoğraflardır. tartışmalarında ''bir zamanlar böyleymişsiniz bakın!'' diyerek göze sokulması gerekenlerdir.
bazıları salonun orta yerine asılır, bizde bir zamanlar yakışıklı,güzeldik gibisinden. ancak bu durum sözlü olarak ifade edilince, muhtemelen kafaya dogru uçan yabancı bir cisimle sonuçlanır.
yıllar sonra da çocuk bunları bulduğunda fonda çalabilecek parça da şöyle olabilir.
'daddy's flown across the ocean
leaving just a memory
snapshot in the family album
daddy what else did you leave for me?
daddy, what'd'ja leave behind for me?!?
all in all it was just a brick in the wall.
all in all it was all just bricks in the wall.'
Ulan babam benim yaşımdayken ne yakışıklıymış dediğim fotoğraflardır sadece bende olmuyordur heralde.
Her ikisinin de mahcup mahcup yanyana oturduğu, hafif utangaç tebessüm ettiği, çocuk çoluk sayılabileceği yaşlara ait fotolardır.

Babanın jilet gibi, annenin barbi gibi olduğu yıllar...