bugün

etrafı yalancılarla dolmuş kişi için alışkanlık,

etrafı doğrularla dolmuş kişi için fedakarlıktır.
Karşıdakini kırmamak için dinliyomuş gibi gözükmek. Vik vik konuşur sizde hadi ya hmm ilginç gibi tepkiler verirsiniz.Genelde dinlediğiniz kişiler yakın olduklarınız olur. Napıcaksın arkadaş işte.
yazık senaryo yazmış o kadar dinlemeli.
aynı zamanda ne kadar küçülebildiğini keyifle izlemeli.
yapılmaması gerkendir. Yalan söyleyen insana o kredi verilmemelidir.
karşısındaki insana olan saygıdır. yalancılığını ne kadar da bilseniz dinlersiniz o susana kadar.
zaten o yalan mutlaka doğru olarak dönecek ve kişinin yüzünü kızartacaktır.
bunu yapan birini küçük düşürmemek, kırmamak için dinleyen kişinin sessiz kalmasıdır. bir arkadaşım var, paso kartla audi q7 çalmış. öyle diyor. bir de onunla düz kontak yapmış.
lise yıllarımda maruz kaldığım durumdu hep. yakın bir arkadaşım sayılırdı, aynı bölgede oturup, okula beraber giderdik. anlattıklarının yalan olduğunun farkındaydım hep. hatta bir gün benle yaşadığı olayı, bana kolpalayarak anlatmıştı. durum o derece vahimdi. ama elden bir şey gelmezdi. yanında kulaklığı takıp müzik dinlemek olmazdı. fakat bazen iyi oluyordu. onu gaza getirip "hadi be", "oha lan harbi mi" tarzı kelimelerle onun yalanlarını daha da ateşliyordum.
karşısındaki kişiyi kırmak istemeyendir. yalan söylediğini bildiği halde "anlat a*k anlat." da der içinden.
öleceğini bile bile yaşamak gibidir. belki duyduğun yalanlar seni mutlu ediyordur o sebeple dinlersin. zamanla da inanırsın zaten sıkıntı yok alışıyorsun.
güzel bir eylemdir. sonuçta karşıdaki yalanlarla mutlu oluyorsa ve kendinden başka kimseyi kandırmıyorsa, ne zararı vardır ki yalanın?
anlat bakalım ahbap ben yalanı severim şeklinde girizgahı olabilecek durum.
anlatan insanın ne kadar karaktersizleşeceğini zevkle izleme isteğinden dolayı susulur sadece dinlenir.
kafa sallama makinesine dönüşmektir.
sabır gerektiren zor iştir. kafasına vurulası kişidir karşıdaki. işin eğlencesini keşfetmekte fayda var.
her gün yaptığım şey. bir arkadaşım o kadar çok yalan söylüyor ki hızına yetişemiyorum. tamam doğrudur deyip geçmek lazım eğer doğrusunu söylemeye kalkışırsanız yüzsüzleşip olayı tartışmaya götürebilir.
Ciddi manada sabır gerektiren durumdur. Kız kuzenim her gün; yok benim için bugün 3 erkek kavga etti yok yolda gelirken bi araba bana laf atıp eve kadar takip etti yok sevgilimin arkadaşı bana ilan-ı aşk etti. Anlattıklarının yalan olduğu 50 km öteden de belli üstelik atma ziyaaaa demek isteyip de diyemiyorum.whatsapp ı silicem artık.
Çokça yaptığım karşımda ki beni aptal yerine koyarken asıl onun aptallığıı görüp içimden kıs kıs güldüğüm anlardan biridir.