bugün

sessizliğin en büyük cevap olduğunu düşünürdüm ama değil.. yalanmış o da.

hep susan ben olurdum, sessizliğe bürünen ben olurdum.

bu sözlük'ün iyi olmasını istedikçe ve çalıştıkça birileri sürekli bir şeyler söyleyecek ve beni üzecekler ..

bu karaktersizlik mi?

birisine bir şey söylediğiniz zaman o kişi sizi dinlemiyor, anlamıyor..

''ne kadar anlatırsan anlat anlattıkların karşıdakinin anladığı kadardır.''

sözlük'e aşığım; kafayı yemiş, aptal bu, asosyal bu, hayır deli bu deli..

anlıyorum, lakin bir şeyleri birilerini üzmek için kullanmayın, iki yüzlü olmaya gerek yok !

şunu bilin ki insanlar bazen ayrılırlar, burdan yaşamdan.. ve bilemezsiniz ne yaşadığını..

daha öncede dedim sözlük'te iki yazar arkadaşımız hayatını kaybetti.. can vermek çok kolay.. ve birçok insan var burda herkes farklı hayatlarda, farklı dertlere göğüs geriyor..

bazıları da benim gibi yoruluyor, yaşamın onun canını almasını istiyor.. zaten de oluyor..

bu sözlük'te kimse kimseyi tanımıyor ve insanları üzmeyin, tanımaya çalışın !

anlamaya çalışın ama inanıyorum ki bu asla olmayacak; birileri yine dalgaya vuracak.. ve anlık gülümsemeler.. kahkahalar..

yazık.
ece burda ders anlatmaya çalışıyo, herkes kendi aleminde.

ece nasıl başkanlık yapacak böyle, sizinde yüz almanızı istiyo. ece size bir şey öğretmeye çalışıyo ama sizin yaptığınıza bak. siz böyle yapıyosanız yazıklar olsun. *
ece kscg: ben fakirim diye beni başkan (mod) yapmıyolar arkadaşlar, yani bu sizin yaptığınız isnanlığa sığar mı atalaylar. içimde ateş var atalay, üzüyosunuz beni.

azimli sözlük mod u ecekscg

bu kıza bazen cidden üzülüyorum. dertleşmek isterse gelsin bi dertleşelim.

(bkz: hepimiz atalayız)
'ece sen çok fazla insansın' denesi durum.

bak bu böyle olmaz,
çok üzüyorlar seni...
senin sesini daha iyi duyurabilmen için,pönkürerek ağlaman lazım.
bak bunun için yılmaz morgülden esinlenebilirsin.
al videonun linkini de vereyim, o da benden olsun.
http://www.geyikoloji.com...az-morgul-ponkuruyor-1052

ağlamayı taklit et, her türlü götürürsün *
(bkz: metin ol)
(bkz: beni dinleyen var mı ben burda ağlıyorum)
(bkz: başka bişey de demicem)

not : kasma kendini rahat ol
ancak sonrasında fırtına kopartıldığında anlaşılabilecek tez. (bkz: fırtına öncesi sessizlik) oysa sessizlik karşınızdakinin zekasını ölçer çoğu zaman. üstelik yormaz da. devamlı kendini ifade etmek zorunda hisseden insanlar için büyük başarıdır sessiz kalabilmek. sessizlikte daha iyi konuşulur, daha iyi anlaşılır, daha fazla zaman geçirilir yani zaman daha yavaş ilerler. üstelik sindire sindire. karşınızdaki insanın sizi anlama sanatını, komediye dönüştürecek eylemdir. sessiz kalabilmek bir nevi pusuya yatmak gibidir. çevrenizde olan biten şeyleri objektif biçimde görmenize yardım eder. iyidir sessizlik iyidir.