bugün

ankara'ya gidecek olan bir yazarın sözlük arkadaşlarına danışmasıdır.

anıtkabir yazmayın bi zahmet zaten temel gitme amacım orası. ekstra görülecek yerler?
şimdilerde kuğulu park.
Anıtkabir'den sonrası teferruattır tipik anadolu şehri.
Hamamönune gidilip orda bir kahvalti yapilabilir. Çıkınca gezilip fotograf cekililir. Sonra çıkrıkçılar yokuşuna çıkılır yukarı doğru antikacı falan vardır oralarda yine foto cekilir. (bu arada muhsin yazıcıoğlu ve mehmet akifin evinde görülmüş olunur)

Ordan sonra hala vakit varsa kaleye doğru çıkılır. eski saman pazari etnografya falan görülebilir. Ulusta yemek yenecek hatta ankara döneri yenecek yerlede uğranabilir. en son kalenin içinde yüksek sakin bi yere çıkıp eski evlerin çatılarının üstünden ankara da gün batımı seyredilebilir.

Sonra bir ara resim heykel müzesi ziyaret edilebilir. Gerçekten iyidir. Mümkünse aynı gün ulus küçük sahneye inip bir de tiyatro izlenebilir. Bu arada ulusun eski binaları eski tbmm postane falan görülebilir.

eymir,göksu,mogan,mavi göl vb yerlerde pikniğe gidilebilir. Bunların arasında medeniyete en yakıni göksudur yemek yiyecek yerler de vardır alışveriş yapacak yerler de.

20 den fazla avm bulunduğu için illa birine istemesen de gidilecektir.Nata vega da akvaryum falan var bari ona git.

kocatepe veya ahmet hamdinakseki camiiinde birer vakit namazi kıl en kòtü gez oralari. Eğer kocateprye gittiyse ordan yüruyerrk kuğuluya çık. Hadi madem orala kadar gittin Tunalıyi da gez madem.

yani şimdilik bunlar geldi bu fakir yazarın aklına daha çok yer çıkar.
(bkz: hiç güleceğim yoktu).
Kesinlikle çinçin ve çinçin'in biraz alt modeli dikmen.
atayı ziyaret etmek istersen Anıtkabir var bi tek . ulan ben yıllardır bu cehennemdeyim bi kuğulu parkta çimlere oturup bira içerken keyif alıyorum.
gelmeyin buraya .
istanbul tabelasıdır. izmir yazardım da direkt izmir'e tabela da yok namıssız şehirde.
(bkz: tunalı hilmi caddesi)
Bahçelievler 7. cadde
Bentderesi.
Çinçin.
Yenidoğan.
Hıdırlıktepe görülmeden olmaz.
Şöyle bir düşününce, sevdiğim tek yeri galiba altınparktı. Yörük çadırı canli muzik doğal alan ve ankara nin en yeşil alanı orası sanırım.
Akşam gidilecek bir yer.
Ak saray değildir. Mümkünse yakınından geçmeyin.
(bkz: ankaradan sonrasını okumadım)
Esenboğa havalimanı.

Binin uçağa istanbula dönün.
Gitme bence yada git ama Konya yoluna devam et yok lan oraya da gitme in aşağılara akdenize doğru.
mta tabiat tarihi müzesine gidilebilir.
Melih gökçek'in dinazorları.
dikmen vadisi ama gece, neon isiklar goz yoruyo olsa da onun disinda dinlendirici oluyo.

duzensiz yerlesimi gormek icin birebir. bi apartmanla gokdelen gibi bi otel yan yana valla orda.

ha bi de bilmiyorum neresi dikmen kizilaya giderken bi park var sag tarafta cok tatli minik bi yer.
bizim ev.
Tunalı hilmi vakko mağazası en gorulesi yeri benceeeeeeggg. ( heart )