bugün

denizi,kumu,sahili olmasa da,çok çok şaşalı caddeleri olmasa da, bir garip havası var bu kentin. sakaryası var tunalısı var çankaya tarfları var. hiç takılmasakta çayyolu tarfaları var. nedense sözlük paylaşmak istiyorum. seviyorum ben bu şehri. bir kuru havası var buralarda.
avara yazar söylemidir.

hiç öyle sevilecek bir havası, sokağı, caddesi yoktur. cumhuriyeti yansıtan belirli tarihi yapılar haricinde, sevebileceğin, özleyebileceğin bir yapısıda yoktur.

hele hele sahil bölgesinde yaşamış birisine cehennem gibi gelir.

yinede yaşıyoruz müdür, yapacak bişey yok.
(bkz: hastasıyız dede)
kumu, sahili olmasa bile denizi, gerekli durumlarda baraja dönüşebilen çılgın alt geçitleri* olan şehre aşık kişi söylemi.
yolları bakımından hastasıyız. hiç bir şekilde trafik olamamsıyla beraber bir ucundan bir ucuna toplu taşımayla dahi kısa sürede gidilebilir.
bide taşının hastasıyız.

(bkz: ankaranın taşına bak)
sevgimi anlatan bişiler yazayım dedim ama bulamadım çok seviyorum ama kelimelere dökemiyorum onun içindir ki ankara da yaşamayan bilemez ankara yı o memurların iş çıkışı saatinde binlerce memur üzerine doğru yürür fakat kimse birbirine çarpmaz saygı sevgi vardır metro dan inerken önce inenin çıkması beklenir bu tür şeyler kanunlaşmış gibidir.
hakkaten hasta ediyor birader. doğru söylemdir o yüzden. ama bi dinle bi anla niye?
oturduğum yer cennet bahçesi mübarek. yemyeşil. 3 adam boyu çamlar var. şu son yağmurlardan sonra * iyiyce yeşerdi her yer. resimlerini çekip koysam şuraya karadeniz'den hallice dersiniz. istanbul yolu bi ayrı, eskişehir yolu bi ayrı güzel olmuş. tamam düzenli, yeşil, temiz ve en en önemlisi maddi anlamda insanı zora sokmayan bir şehir ama gelgelelim iş gezmek olunca, can sıkıntısını atmak için iki turlamak ya da şehir dışından gelen misafirleri gezdirmek olunca hasta ediyor adamı. hepsinden çok memnun olsam da, olmasaydı iyice bunalıma girerdik desem de, bir gölet var, bir bayındır, biraz uzakta mogan, tigem, altınpark... araçsız gezmek zaten plan dahili olamaz. piknik yapmak istiyorsanız ankara'dan iyisi yok. avm gezmek istiyorsanız da kimse elimize su dökemez. e bunlar da bana yetiyor derseniz ala bir şehir.
etimesgutun yollarını görmeyen. mamağa hiç gitmemiş ve sincandan haberi olmayan topluluktur. çok büyük ihtimal ile mesai saatinde akay yada necatibey çıkışında bulunmamıştır. melih gökçek fanıdır. 4 ay boyunca eskişehir ve istanbul yollarının aynı anda kapalı olmasından etkilenmemiş olması gerekir.