iğrençlik ötesi bir yemin türü.
kırkını devirip halen bekar gezen ve annesiyle yaşayan adamın kaderine razı oluşunun ifadesi.
kullananların "genelde öküzdür" genellemesine maruz kaldığı yemin.*

peki ya şarkısında kullananlar.
(bkz: edip akbayram)
(bkz: aşk olsun sana çocuk)

bunlar ne?
(bkz: my mother to be my wife)**
kesinlikle bizim kültürümüze ait olamayacak kadar alçakca olan bir cümledir.

anasına göz dikmiş lerin kültürü hangi kültürdür hepimiz biliyoruz, onlara bakarsanız soylarında karışıklık oldugunu görürsünüz. cenneti ayagının altına koyan bir kültür nasıl böyle bir alçaklıga, sözle göz yumar.
+ muzaffer bak anam avradım olsun öldürürüm onu
- anlamadım abi? anan avradın ne olsun?
+ muzaffer şansını zorlama
- tamam abi.
yanlış anlaşıldığı üzere annem, eşim olsun anlamına gelmeyen cümle. demek istenilen sanırım ''eğer öyle bi olay olursa anam avradım olsun öldürüm'' cümlesinde anlatılmak istenenle aynı. yani, 'kim olursa olsun anam ya da avradım farketmez öldürüm' deniyor. galibaa. farklı bi bakış açısı getirmek istedim, kalmamış. ahahahah. *
(bkz: sizi temin ederim)*
hayatımda duyduğum en aşağılık sözdür. kadın kısmını küfre bulaştırıp adamlık yapan adamların, adamlık anlayışı karşısında derin şüphelere dalan bünyede mide bulantısı yaratır. utanç vericidir, alçakçadır.
türk yeminlerinin ve türk küfürlerinin rezilliğini gösteren sözde söz.
farkında olunmadan söylenir fakat oldukça ağır bir manası vardır.
farkında olunmadan söylenen manası ağır türk küfürüdür. utanç duyduğum sözlerden biridir.
cash flow'un hayata küstüm adlı parçasında geçen söz.
son derece iğrenç bi söz.
insanın kendisine edebileceği en aşağlık küfür.
ben bu derece aşşağılık bi adamım demektir.
tiksindirici , rezalet ötesi ve kimsenin kullanmaması gereken abuk laf.
sözlük yazarlarının ne derece sığ ve basmakalıp düşündüğünün kanıtı olan konulardan sadece biri. lan bi kerede şu sürüye katılmayın.
(bkz: my mother to be my wife)

heheheh *
Yani şimdi böyle yemin eden bir adama inanmamak mümkün mü efendim? ister istemez inanıyor insan..
türkçe bir küfür ama nasıl bir küfür. başka dilde böyle bir küfür yoktur.
freud teorisine zemin hazırlamış; ikna etme cümlesi.
jim kendi halinde tembel bir psikoloji öğrencisiyken, ev arkadası freud son zamanlarda aldığı borcunu ödemediği gibi tekrar borç para istemek için jim e açıldığında onu ikna etmek için "-olum bu sefer son babamın işleri biraz kötü, bak dunya ekonomik buhranı yasanıyor, bizim peder de ticaretle uğrastığı için işleri biraz kötü telefon ettim eş dosttan borç isteyip bişeyler ayarlayacak anam avradım olsun bu sefer son." der ve gelecekte psikoloji de devrim yaratacak cümleyi kurar, freud olacaklardan habersizdir, jim ise serefsiz evladı gibi, arkadasıyla dalga geçmeye başlar. "- pii olum ne biçim laf lan o, söylediklerini kulağın işitiyormu senin, mal freud " gibi halden anlamayan laflar söyler ve freud u her gördüğünde borcunu hatırlatıp "anan avradın mı olacak mal freud " gibi ağır laflar eder.
gel zaman git zaman freud arkadasına ayıp ettiğini düşünerekten bu konu üstüne uzun uzun düşünür, kah duyarlılık hisleri kabarıp ağlar. okulu bitirmeye yakın kahramanımız, jim e ödeyemediği borç hakkında uzun ve acıklı bir mektup yazar fakat, finalerinin yaklaşması ve bitirme tezi sebebi ile mektubu bir türlü gönderemez. psikoloji tezinde aldığı " ana gibi yar olmaz" konusunun jim ile olan münakaşası ile paralellik gösterdiğini farkeder ve tezi yazarken hiç zorlanmaz.
freud bu yasanmıslıktan ne ekmek yerimdüşüncesini aklından çıkaramaz ve ihtiyacına göre jim e kötülükler etmeye başlar bunun üstünede jim e psikolojik içerikli gönderilmemiş mektuplar yazmaya devam eder.
böylelikle psikoloji konusunda saygın bir yere gelen freud kazandığı paralarla jim e hatırı sayılır iyiliklerde yapmaya devam ederek jimle olan bağlarını koparmaz.

jim 61 yasında intihar ederek yasamına son verirken cenazede bulunan freud arkadasına gönderemediği mektupları veremediğini cenazedekilere ağlamaklı bir ses tonuyla anlatır ve jim in karısından izin alarak mektupları mefta olan jim in yanına bırakır ve hüzünlü görünen bir veda ile cenazeden ayrılır merakına yenik düşen jim in karısı mektuplardan birine uzanır ve mektuba şöyle bir göz gezdirir freud mektupta "- sevgili jim seni bir kaza sonunda öldürdüm ama bir sor neden öldürdüm" yazısını okuyan karısı daha fazla okumadan telaşlı ve çaktırmadan mektubu mezara törensel bir havada bırakır. kocası jim i freud ile aldattığının duyulması ile konu komsuya rezil olacağı düşüncesiyle daha bir açıklı surat ifadesine kavusan jim in karısı ağıtlar yakmaya, dizini dövmeye başlayarak, kocasının ölümüne çok üzülen zavallı dul imajını oturtur ve yüzünü toprağa gömdüğü bir anda ağladımda rahatladım diye düşünür.
en büyük yemindir kanaatimce..
can baba'nın ; acüysam sana anam avradım olsun diye telaffuz ettiği güzel bir söz öbeği.
harbiden lan ben de yeni farkettim bunu söyleyen kendine farkında olmadan en büyük küfrü söylemekte.