bugün

doğru bir değerlendirme. buradaki insan populasyonunun sadece yüzde 20'si orta asya menşeyli ülkemizde türk yok doğru dürüst ha ben 7 kuşak önceki dedemi biliyorum adı yevüsey kendisi çağataymış. anadolu halkı türk değil çoğu rum, kürt, ermeni ya da yerli anadolu halklarında hitit veya frig torunu.
neden rahatsız ettiği sorulur. not: kendisini Türk hisseden herkes Türktür.
1990'larda dışarıdan finans edilen sözde aydınların bugüne kadar etkili olmuş iddiası. iddia ettikleri gibi anadoluya gelen az miktarda oğuz milletinin çoğunluğa kendi dilini kültürünü kabul ettirmesi inandırıcı değil. iran 200 yıl moğol idaresinde yaşadı ama moğol dili ,kültürü bugün iranda yok. çünkü zayıf da olsa çoğunluk fars milleti güçlü moğol azınlığı zamanla kendi içinde eritmeyi başardı. aynı şey anadoluya gelen türklerin başına gelseydi bugün türkçe konuşmuyor olurduk.

işin gerçeği anadolu'da dün olduğu gibi bugünde yoğun bir türk nüfusu yaşamaktır. rum , ermeni ve diğer milletler ya göç etmiş ya da türklerin arasında asimile olup erimişlerdir. geriye küçük cemaatler kalmıştır.
(bkz: bi bitmediniz ak) en az bin yıldır türklerin egemenliğinde olan anadolu'da yaşayan halka türk denmesinden normal birşey yoktur. türkleri faşistlikle suçlayıp, elinize pergel alıp kafatası ölçüyorsunuz, sizden iyi faşist olmaz. terbiyesizler. siz ne iseniz osunuz. biz türküz.
peşinde başka soruları da beraberinde getiren iddia başlıyorum

*iyonya gibi medeniyetler yaratan yüce ve üstün(!) yunan kavmi göçebe kültür yaşayan türk boyu tarafından mı asimile edilmiş?

*anadolu 'nun en ücra köşesine türkçe nasıl sızmış?

*yunanca'dan türkçe'ye geçen kelime sayısı neden %2

*bütün yüce(!) yerleşik yunan kavimleri barbar(!) ve göçebe türkler tarafından türkçe konuşmaya zorlanırken bizans imparatorluğu uzun eşek mi oynamış

*bütün hristiyan yunanlar türkler tarafından zorla müslüman yapılırken patrikhane nal mı toplamış.

Edit:ayrıca türkler yunan ile karışırken yunan da türk ile karışmış olamaz mı.
Bu da demek oluyor ki anadolu ya ciddi bir türk göçü olmuş.
sadece türkler diğer halklarla karışmış ama nedense diğer halklar türklerle karışmamış.

osmanlı döneminde anadoluda ki gayrimüslimlerin kendi köyleri vardı. atıyorum bir köy türk köyü diğeri ermeni kötü. kız alıp vermeler çok olmazdı. zira bir türk köyü diğer türk köyüne bile kolay kız vermediği bir dönemden bahsediyoruz.

türklerle kürtlerin ve zazaların kaynaşması ise en fazla 60 70 yıllık bir olaydır. zira kürtlerin diyarbakırın batısına geçmesi de bu yıllarda olmuştur.
Hepsi ananızın bi tarafına girmiş olabilir oraya bakın var mı yok mu sonra konuşun. Efendi çizgimi bozdurmayın bana.
genetik biliminden sik kadar haberi olmayan 3. sınıf türkçülerden gına geldi artık. yav arkadaş insan bir düşünür madem anadolu halkının çoğu rum ermeni vs o zaman nasıl oluyorda bunlar 20. yüzyılın başında osmanlıda azınlık oluyor ? bugün kürdüm diyenler bile 20-30 milyon ya vardır ya yoktur. ee avradına dna testi yaptığım geri kalan 50 milyon insanı güney amerika halkları mı oluşturuyor ?
Türk yok, Türkiye yalan.
Ne var lan it?
Türküz, türkü çığırırız.
Haydi dağılın
Ama unutmayın,
Yaklaşık bin yıl daha buradayız, ırkçılara ve ümmetçilere inat.
Araplaşmayacağız, uyumayacağız, çalışacağız.
Düşmanımıza da acımayacağız.
(bkz: bi bitmediniz amk)
Türklerin soyunda hitit olması imkansızdır çünkü iki toplum arasında 3000 yıllık bir fark vardır

Daha çok zaza,horasani,soğd,harezmli gibi irani kavimler ile kan bağı vardır.
Anadolu'da pekçok sebeple(bizans-arap savaşları,bizans-iran savaşları,salgın hastalıklar) bu nüfus azalmıştı. asıl yoğun nüfus trakyada, balkanlarda ve moradaydı. orta asyadan gelen göçler 1600-1700lü yıllara kadar sürmüş ve beş-altı milyon civarı türk (hatta moğol ve irani) gelmiştir. çevresinin denizlerle çevrili olması gelenlerin buraya sıkışmasına neden olmuştur. ayrıca türkler anadoluya geldiğinde buralarda onbinlerce türkçe konuşan unsur vardı (gagavuz,peçenek,ok-uz,kıpçak,kuman gibi) bunları buralara bizanslılar yerleştirmişti. asıl saf ve din değiştirmeleri, türkçe konuşan bu gruplar yaptı.