bugün

"türk milletine ait" diye devam eden söz.
bugün başbakanın gaziantep'te sarf ettiği, ve kendilerine "sosyalist, liboş" diyen bölücülere kapak olmuş söz.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
anadolu tüm halklarındır. 74 milyon türk değil, 74 milyon insan vardır bu ülkede.
(bkz: insan)
tek millet var, o da türk milletidir. zoruna gidene, her türlü gider.
tek millet vardır o da insandır.

lakin ben kürtlüğümden gurur duyduğum gibi türk de türklüğünden gurur duyabilir. bizdensin, bizimsin, bize aitsin gibi malca söylemler masturbasyon sonrası pişmanlıktan öte gidemez.
"insan" olgusunu kabul etmeyen, solculara tokat gibi inen rte söylemidir.
bravo diyoruz.
biz zencilerle, solcularla, çinlilerle filan kendimizi bir görmüyoruz; görenler, buyursunlar gitsinler o 'insanlar' ile birlikte...

bu yolda devam etsin, mhp yerine akp'ye oy veririz.

ahmet altan'la, taraf'la niye hükümet bozuştu zannediyorsunuz?
pkk'yı vurduğu için...
bu ülkede rahat, mutlu yaşamanın ön koşulu "türk olmak"tır demek olan sözdür. türk değilseniz vay halinize...
eğer böyle 'türk'e ait' demişse, helal olsun başbakan'a.

almanya-türkiye maçından sonra gerilen sinirlerim, bu haberden sonra bir anda rahatladı.

ama inşallah laf olsun diye samimiyetsizce söylememiştir. çünkü 'ben gürcüyüm' demişliğide var.
teröristle müzakere etmişliği, ermeniye-ruma toprak vermişliği var.

hatasından dönmüşse ve samimi olarak bu sözü söylemişse, bize de başbakanı affetmek düşer.
bende nedense ilk defa rte yerine başbakan kelimesini kullandım. sanırım 'türk' ibaresi geçen herşeyde yelkenleri indiriyorum.

edit: mhp üzerinden akp reklamı yapan kolpa ülkücülerde ötmeye başlamış.
başbakanın lafı takdire şayandır ama mhp bunu var olduğundan beri söyler. entrikalı işlerle çetrefil çevirmeyin. toprağınızın adamı olun. puştluğun alemi yok.