bugün

turkiye nin bir cok noktasinda bulunan bir cok dilde egitim verip, ikinci dili %80 indirimli veren lisan egitim merkezidir.
bir tanesi bakirkoy'de dadyan ilköğretim okulu'nun sokağında ve bir arkadaşımın evinin karşısında olan ancak ısınamadığım dil okulları zinciri. çok sömürgen bir ad yahu. ama saat gece 11.00 civarında orada bir sınıfta 3 erkek ve 1 kadın olarak ne yaptıklarını merak etmiyor değilim.*
selcuk üniversitesi bahar şanliklerinde bu sene standı ilk defa görülen dil okulları.
son şubelerinden birini bursaya açmış ve şubat ayı içerisinde faaliyete geçecek olan dil okulu.
american english eğitiminin önde gelenlerinden, istiklal caddesi üzerinde de bir şubesi bulunan ingilizce dil okulu.
devamsızlığınız yüzde 10 u geçmediği taktirde eğer bir üst kura geçemezseniz aynı kuru "bedava" tekrar veren bir oluşum. Yine latin dansları, etkinlikler vs ücretsiz.
amerikan kültür derneği adı altında açılan altın başak yuvası'nın resmen çocuklara türk sevgisini öğretmeden türk geleneklerini öğretmeden amerika'nın haritasını, müzelerini tanıtan kurumdur.
kardeşim, mecburen orda ve buraya özel gönderenlerde oluyor. çok şaşırıyorum. geçenlerde eve gönderdikleri bir notta yani bir kaç notta şöyle yazıyordu ;

- çocuğunuza amerikayla ilgili belgeseller izletin.
- gece yatarken pijamalarında amerikan bayrağının renklerini bulunmasına özen gösterin.
vs..

adamlar dogru düzgün türk kültürünü, türkiye sevgisini öğretmeden amerika sevgisini aşılıyorlar. tamam yabancı dil öğretmeleri doğru bişey ama nedir bu.
allahtan bu sene okula başlıyorda kurtuluyor oradan. bugünde bir gösterileri vardı koro grubunda 1 tane türkçe şarkı yoktu.. aman neyse çok sinirlendim sözlük çok..
amerikan kültür derneği ne iş yapar gerçekten bilmem. ama dil kurslarına katıldım 2 defa.
özellikle toefl kursunda çok başarılılar ve kurs sonrası da destek vermeye devam ediyolar. speaking ve writing yapıp internetten hocanıza gönderebiliyor ve puanlamasını ve eksiklerinize dair geri dönüşleri alabiliyosunuz.
çoğu diğer kursta sınıflar 10-16 kişilikken burda en fazla 6 kişi olabiliyor.

meşrutiyet şubesinde ersin öztürk' ün verdiği toefl dersleri kayda değer. hem inanılmaz bi ders anlatma tarzı, hem de bilgisi var. dersin unsuru değil kendisi oluyosunuz. gülmekten kaç kere altıma sıçasım oldu, o derece.

tavsiye ederim.
türkiyenin en büyük dil okuludur. büyüklüğün tüm gereklerini yerine getirdiklerinden büyük kalmaya devam edeceklerine inanıyorum. en acaip olayları "ömür boyu etüt" hediyesidir. konuşmaya konuşmaya unutulduğunu düşünürsek yabancı dillerin, bu hediyenin değeri daha iyi anlaşılır. bana en yakını sarıyer'de olup 2 kur alan bir kur hediye edilmiştir. beğenmişimdir, gidilecektir.
kurs hocanız iyiyse kurum zaten kaliteli yayınlara sahip kısa süre ingilizcenin temellerini kaparsınız.
türkiye üzerindeki şubelerinin herhalde en kötüsü konya'da olan dil okulu.
giresun'da hizmete başlamış dil okuludur.
amk derneği olarak kısaltılabilecek dernek.
izmit şubesine kayıt olmayı düşündüğüm,eğitim kalitesini merak ettiğim dil kursu.
Derslerin dışında yapılan aktivitelerle öğrencilerini memnun bırakan kurum, speaking club aktiviteleri her seviyeye göre ayrılmıştır ve speaking club için gelen yabancı hocalarla bir buçuk saat iletişim kurmak mecburiyetinde kalınca zorla ingilizceyi öğrenmeni sağlayan eğitim kurumudur.
derslerin eğlenceli olması, çok sayıda sosyal aktivite olanağıyla vazgeçemeyeceğim eğitim kurumudur.
ödemelerde sıkıntı yaşamadım kampanya dönemine denk gelmiştim 2+1 kampanyası ile 3 kuru 2 kur fiyatının bile altına aldım.
edit: bursa'daki şube için yazılmıştı.
Yarın Sarıyer'de bulunan şubesine gidip bir görüşme gerçekleştireceğim.yetersiz geldiği düşünülen kurun ücretsiz tekrarı iyi gözüküyor. emniyet almak önemli.
amaçları öğretmek değil parayı ne şekilde alabiliriz ilkesine dayanan,eğitimden yoksun bir kuruluştur .
artık haftasonları da çalışıyor olmam sebebiyle kurlarımı devretmeyi düşündüğüm eğitim kurumu. kadıköy şubesi ve uygun fiyata devredicem.

firma hakkında yorum yapmak gerekirse 1 kur aldım gayet memnun kaldım. gideceğiniz şubenin öğretmenlerinin kadrolu olmasına dikkat edin, saat başı ücretle üniversie öğrencilerini çalıştıran şubelere gitmeyin.

franchising çalıştıkları için şubeler arasında eğitim olarak çok fazla fark var.
yabancı dilin en güzel dilden dile öğretilmesi gerektiğini ilke edinmiş dernek.
size öğrenmek istediğiniz dili en keyifli biçimde çekici ve güleryüzlü hocalar ile öğretiyorlar.
hocaları türkiyenin en iyi üniversitelerinden mezun, öğrettikleri dili native speaker derecesinde konuşan hocalardır.
oxford mezunu native speakerler bile vardır.
ders arasında yapılan aktiviteleri, zaten derste çok yoğun işlenen derslerden dolayı kafanızın rahatlamasına yardımcı olur.
derslerinizin ertelenmesi gibi bir durum olmaz,çünkü hocaları ve idare çok disiplinli bir şekilde işlerini yaparlar.
eğitim dışında, öğretmenler arasında da cok seviyeli ilişkiler olup, hiç bir entrikaya mahal verilmemektedir.
öyle ki bu kursa öğrenciler ve öğretmenler dışında kimse giremez.
kimse derse girip dersi sabote edemez,ya da misafir alınmaz.
çünkü o kadar disipli ve verimli bir kuruluştur ki bu, hiç bir şekilde öğrencilerin ve öğretmenlerin rahatsızlığını istemez.
velhasıl, her adını duydugumda gülümsediğim, her önünden geçtiğimde hasetle içinde bulunmayı istediğim kuruluştur.
hele o kırmızı-mavi çantaları, kırmızı yaka kartları yok mu.
ah amerikan kültür ah idolumdur, çalışmayı istediğim yegane kuruluştur.
neden mi?
tabiki de o sevecen, güleryüzlü,sıcak ortamından dolayı.
kimbilir belki ben de bir gün o ailenin parçası olabilir, orda çalışan güleryüzlü hocalardan birini başkasının elinden kapabilirim.
kim bilir..
Gereksiz derecede pahalı olan ve fiyat/performans oranını hiç de beğenmediğim kapitalist kapı.
hocaları ve eğitimleri gerçekten çok iyi. iyi bir eğitim almak için senden çok seninle ilgileniyorlar ona sözüm yok. ancak verdikleri kitaplar ilkokul seviyesindeki ingilizce kitapları gibi. kitapların ne kadar pahalı olduğu beni elbette ilgilendirmez. beni ilgilendiren yanı bana katabilecekleridir.
kaliteli veya kalitesiz gibi bir tanımlama yapmanın zor olduğu kurum bana göre. kalite tamamen derse giren hocaya bağlı. ben 3 kurlu kampanyayla bursa'da kayıt olmuştum. ilk kurda katıldığım sınıf aynı hocayla ikinci kurunu alıyordu. ama sınıfın seviyesi kesinlikle aldığı kura uygun değildi. çok fazla farklılık olmuştu. yine de keyifli geçmişti. ama bir sonraki kur tamamen rezaletti. sırf devam durumuna göre kur tekrar hakkı verdikleri için gitmek zorunda kaldım. hocanın kelime bilgisi bile sıkıntılıydı. sorulan her şeye hadi siz bulun bakalım, hepinizde akıllı telefon var gibisinden cevaplar veriyordu. yaklaşık on dört kişilik sınıf iki üç hafta içinde üç dört kişiye düştü. ilk haftadan sınıf değiştirenler oldu. benim tek uygun zamanın o sınıfın ders saati olduğu için mecburen devam ettim. demem o ki kuruma genel olarak bakmaktansa hocanıza dikkat edin. beğenmediğinizde sınıf ya da seans değişikliği yaptırabileceğinizi unutmayın. vaktiniz boşa gitmesin.
hiçbir şekilde tavsiye etmeyeceğim kurumdur. B2 seviyesine kadar aldım keşke almaz olaydım dediğim kurumdur. kitapları beş para etmezdir efendim. okulda öğrenilen ingilizce ile eşdeğer durum sağlıyorlar.

kursa başlarken herhangi bir zorunluluk durumu olduğunda devamsızlıktan kesilmesini istemiyorsanız bize birkaç gün önceden söylemeniz yeterli olacaktır dediler. bu cuma 1 kereliğine mahsus işimden dolayı katılamayacağım. bunu yönetime söylememe rağmen, bununla ilgili herhangi bir işlem yapamıyoruz. sadece telafisini make up olarak alabilirsiniz diyorlar. ulan zaten telafisini ben her türlü yaparım. benim için önemli olan yok yazılmamam. dansöz gibi kıvırdılar resmen. verdiğiniz paraya değmez gerçekten. şirket yönetmeliğine göre o kurun sabit olan tarihte bitmesi gerekiyor. hoca durgun durgun ders anlatıyor. haliyle geride kalınca, son hafta at koşturur gibi ünite ünite atlıyoruz aceleden. gerekli verimi de alamıyoruz dolayısıyla.
ankara kızılay'daki şubesi son derece lakayt olan kurumdur. Bir hafta içerisinde dersin geç başladığına, erken bittiğine, dersin iptal edildiğine ve hocanın tatile çıktığına şahit oldum. ayrıca bahçelievler şubesinin sahibi de aynı kişiymiş.
dünyanın en saçma şirketlerinden biridir sanırım. starterdan b2 ye kadar kur aldım toplamda 5 kur. b1 kurda kaldım ve devamsızlığımın cok olduğundan dolayı b2 ye ücretli geçiş şansım olacaktı ya da b2 yi yakacaktım b1 için.

sonunda bana demesinler mi bugün "xxxx siz b1 e kadar kur satın almışsınız b2 ye kadar almamışsınız zaten dediler." dedim salak salak konuşmayın, aldığım kuru mu bilmeyeceğim ben ve verdiğim parayı. herneyse olayı kapattık ben devam etmiyorum zaten dedim bitirdim.

sizden önerim sakın ha sakın gitmeyin amerikan kültüre arkadaşlar. kitapları kitap değil, ciddiyet yok. çalışanı sürekli hediye bişey ister. saçma sapan cıvık bi yer.