bugün

hükümetin çözüm süreci politikalarını eleştiren yaprak dökümü ali rıza bey'e, karısı hayriye hanım'ın verdiği ikazdır.

yaprak dökümü 238. bölüm:

ali rıza bey ve hayriye hanım üsküdardaki köşklerinde akşam haberlerini izlemektedir.

ali rıza bey: görüyor musun hayriye hanım? çözüm sürecine rağmen gelen cenazeler, sokakların karışması, pkknın sözünde durmayıp halen silah bırakmaması, hatta askine çoğu güneydoğu şehrinde denetimi ele geçirmesi, ordunun pasifize edilmesi, peşmergenin kobaniyi kurtarmak için türkiyeden geçmesi, pydlilerin türkiyede tedavi edilmesi, pkkcıların kaçak elektrik, su ve doğalgazla şımartılması falan... bunlar olacak şeyler midir hakikaten?

hayriye hanım: aman ali rıza!! gözünü seveyim, sus sus! bir duyan olacak. şevket'i devlete zor soktuk biliyorsun. leyla desen akp kadın kollarına girmese sokakta sürterdi. nejlayı da o akpli işadamıyla evlendirip kapatmasaydık, şimdi oturabilir miydik şu köşkümüzde he?

ali rıza bey: hayriye hanım. ülke karışmışken aile saadetimiz, köşkümüz, kızların ekonomik durumu... bunların hiçbirini gözüm görmüyor. o gelen cenazelerden biri de şevket'inki olsaydı köşkte oturuyorum diye sevinebilecek miydin?

hayriye hanım: aman sus!! ali rıza, ağzını hayra aç! allah korusun benim şevketimi, zaten o cadı ferhundeden de zor kurtardık. allah onun belasını versin. benim oğlumu da mahvetti, yedi bitirdi. bak sana defalarca söyledim o ferhunde'de kesin cehapelilik var.

ali rıza bey: ya hayriye hanım, bırak cehapeyi, ferhunde'yi falan. ben bu ülkenin durumundan bahsediyorum. yıllarca bu devlete kaymakamlık yaptım ben. vatandaşa örnek oldum. fikret gibi idealist bir genç kız yetiştirdim.

hayriye hanım: ha, şu halen ek iş yapmak için gündeliğe giden fikret'i mi diyorsun? ben ona akp kadın kollarına yazıl dedim ama dinlemedi. olmadı o üsküdar ilçe başkanıyla evlendirelim dedim. onu da kabul etmedi. gide gide sakaryadan bir adam buldu. üstelik de mhpli. şimdi nah varlık içinde yaşar o. bir de idealistmiş diyorsun. bak leyla ve nejla ne güzel akp'ye kapak atıp, ak nasipler ile evlendiler. şimdi bir elleri balda öbür elleri yağda. yakında leyla'yı da kapattık mı bu iş tamamdır. şevket'i de şu beykoz ilçe başkanının kızıyla everelim ali rıza! bak çok varlıklılar cidden. kız tesettür giyim işletiyormuş şimdi. altlarında arabalar, jipler falan...

ali rıza bey: ya hayriye hanım!! ben ne diyorum sen ne diyorsun? ülkenin çözüm süreciyle içine etmişler, sen hala akp'ye verelim, şevketi akpliyle evlendirelim, köşkümüzde yaşayalım diyorsun. cidden adamı hasta edeceksiniz!! kalp krizi geçirteceksiniz!!! sanki adın hayriye değil emine hanım mübarek!! onun gibi konuşuyorsun!! bak onun gibi de kafa sallıyorsun bir de!!

hayriye hanım: e yalan mı ali rıza bey? devletimizin başına zeval gelmesin. ne varsa onlarda var. tayyip bey bu işi çözer, ben inanıyorum. hem sokaklara mı dökülelim, ses çıkaralım da çözüm süreci mi bozulsun? dolar, euro mu fırlasın? türk parası değer mi kaybetsin? bakma sen, son olaylarda derin pkk ve derin devletin işi var. paralel de yaptı diyorlar. kimbilir belki ferhunde'nin bile parmağı vardır ne dersin?

ali rıza bey: yeterr!!! duymak istemiyorum!!! dur!! kalk bana bi bardak su getir!! bana bir şeyler oluyor hayriye hanım!! kalbim sıkıştı şu senin laflarını duydukça!! bu kadar kayıtsızlık ve laubalilik pes doğrusu!! şu haberler, çözüm süreci beni ne hallere getirdi!!

hayriye hanım: aman ali rıza bey!! aman, sus nolursun!! çözüm sürecimizin tadı kaçmasın!

ali rıza bey: bak hala ne diyorsu..!! hıkkk!!! mıkk!!! gidiyorum ben hayriye hanım galiba.

hayriye hanım: aman dur!! ali rıza!!! nereye gidiyorsun!! daha çözüm süreci sonlanmadan!! komşular yetişinn!! adam gidiyor!

ali rıza bey: yeterrrr uleynnn!!! yeter!!! duymak istemiyorum!!!!!!