bugün

bütünlemenin kalktığı üniversitelerdeki öğrencilerin ortak isyanıdır. lakin bütünleme yeryüzündeki en büyük nimettir *.
yaz okullarında öğrenciler sürünür harç ücretlerine değinmiyorum bile hayır bir şey değişmez yaz okulunda da aynı saçmalıkları görür, yoklama yüzünden hayatı kayar.

-çalışsaymışsın arkadaşım sen de şimdi niye nankörlük yapıyorsun...

-sen okul okuyacaksın diye insanlar heba mı olsun???

gibi tepkileri duyar gibi oluyorum. ama elinizi vicdanınıza koyun üniversite okumak sınav geçmek, sınav geçmek de siyah beyaz fotokopileri ezberlemekten ibaret değil de ne?

ben de idealisttim. üniversiteye ilk girdiğim sene;

-kitaptan çalışacağım,
-literatür tartaması yapacağım *...

diyordum.

7 dersten kaldım. *
prensip olarak kopya çekmeye zaten karşıyım. * sonuçta yine fotokopilere döndüm.

ama aklıma takılıyor amaç fotokopi ezberleyip sınaw geçmek ise bütünlemeyi niye kaldırırsınız???

yaz okulundan ciddi gelir sağladıkları doğru. peki üniversiteler kar amaçlı kurulmuş şirketlermidir??

seneler akıp gidiyor, askerlik kapıda bekliyor, hadi çalışmaya başladın, daha evlenicen de çocuk yapacaksın. peki biz kendimizi düşünmeyip ders çalışmazsak başkası niye düşünsün. *

ya tamam arkadaşım sen de doğru söylüyorsun, haklısın ama nasıl ezberlenir o pis fotokopi kağıtları.

sonuç olarak bütünleme yeryüzünün en büyük nimetidir. değerini bilin arkadaşlar. *

not: başlığın sonuna a.q. koymayı çok isterdim * ancak moderatörlerde haklı görsede sözlük formatı ile uyuşmama problemi çıkabileceğinden silineceğini düşündüğümden a.q. koymamayı uygun gördüm. *
yaz yaklaşırken gündeme gelen konu.kesinlikle katııyorum.yaz okulu insanı okumaktan soğutan illet bişey
büt istiyoruz.mustafa yurtkuran duy sesimiziiiiiiiiiiii