bugün

ne zaman kürtler hakkında açılmış konu pkk'ya gitse karşıdaki kişinin kürtleri savunmak için söylediği söz. nedir bu iyi kürt ? pkk'yı savunmayan mı ? o zaman hüdaparlılar ne olacak ? onlarda da kürdistan hayali var ve pkk'yı günahları kadar sevmezler. ne bu kürtler pkklıların savaşının arasında mı kalmış. ama pkk hangi kürt mahallesine girse tam destek alıyor. surda devletin alın yiyin diye verdiği erzağı pkk ya taşıyan halkı görmedik mi ? veya bölge değiştirken onlara kalkan olan ?? insan soruyor kendine iyi kürt var mı ?
**** ve iyilik? **** ve iyilik?
Şüphe duyulmayacak durum. Bütün Kürtlerin kötü olduğunu söylemek için bütün Kürtleri teker teker tanımak gerek. iyi olanların olduğunu ispatlamak içinse içlerinden bir iki tane iyi bulup göstermek yeterlidir. PKK ile Kürtleri eşit tutan ırkçı kişi maalesef sırf kendilerini bilmiş gösterme derdindedir. Aklı başında olan insan direkt olarak genelleme yapamaz.
fırsat ver bakayım iyi mi kötü mü görürsün.
8 sene ekmek verdiğimiz, whatsapp profili türk bayrağı olan bir siirtli, gitti hdp'nin mitinginde bayrak salladı. bunlar böyle kansız.
"Ahh köpek ciğerim" dedirten başlık. (Terör konusu dışından, mesela terörle ilgisi olmayan Kürtlerle alakalı olarak yazıyorum) Küçüklüğümden beri Türk kürt ayrımı yapmamalıyım diye kendimi inandırmaya uğraşsam da her denemem de yıkıldım. Ne kadar iyi de olsan içten de olsan kürt-Türk temaslarında illa ki sırtımızdan vurulan biz oluyoruz. Ben gerçekten bu ayrımı yapmak istemiyorum ama Kürtler bencil ve çıkarcı üstelik ilk fırsatta bizi kullanmaktan da çekinmiyorlar. Çünkü biz Türküz, onlar için kullanılıp kandırılacak birileriyiz. Lafa gelince bize ırkçısınız diyorlar çok farklı yerlerde tanıştığım çok farklı ilişkiler kurduğum her kürtte aynı sonu gördüm. Ne kadar iyi de olsam benim onlara duyduğum kardeşlik hissini veya sevgiyi asla beslemediler. işin sonunda hep kendi bağlarından olanları tercih ettiler beni ise hep sırtımdan vurdular.Onların içlerinde asıl ayrımcılık, bize asla samimiyet duymazlar. Madem öyle deyip Artık ben de insanların ırkına bakar oldum.
iyisi kötüsü ne varsa bana yaklaşmasında nere giderse gitsin.