bugün

sevgili kalın kafalı kardeşlerim.

Kendinizi bizim hala o kontrol edilemez çaylak yazarlar olduğumuza o kadar inandırmışsınız ki, büyüdüğümüzü göremiyorsunuz. Saçma sapan başlıklarla ince nesil göndermeleri yapacağınıza belki biraz dişlerinizi fırçalamaya vakit ayırmalısınız.

Yahu adama sormazlar mı. sen ne yaptın, neyi başardın, kime ne faydan oldu? Kimsin ki beni beğenmiyorsun? Gören de bi Tolstoy, bi Dostoyevski 18,5 yaşındaki turgenyev sanacak. Sait faik tadında hikayeler yazılıyordu burada zaten. 6. nesil geldi ilkokul fişleri çıktı ortaya.

Her taraftan yargılayıcı gözlerle kuşatıyorsunuz insanları. Algı dünyanızı gerçeklere kapatıp duvarlar arkasında yaşıyorsunuz. öğüt vermeye kalkan tiner ruhlu hergeleler, yani had bilmezliğin bu kadarına şaşırmıyor, garipsemiyor değilim.

bazı yazarlar korkutucu ve dişsiz bir palyaçoya benziyor. Sizlere bakıyorum ve şu dünyada olmak istemediğim şeyi görüyorum. Ben güzel bir yazıyı takdir edecek birisi değilim. Siz hiç değilsiniz. Burası da edebiyat dergisi değil.

Yani yazarları sırayla ele alsak açıkçası kızak çeken köpeklerden farkı olmaz hiçbirinin. Bu kadar insafsız olmayın. Ağlayan bir insan gördüğünüzde su sızdırdığını düşünüyorsunuzdur siz o robottan farksız kalbinizle.

Bundan sonra birilerinin elinden gelenin en iyisini yapmasını isterseniz, onları korkutacağınıza ve gözdağı vereceğinize motive etmeye çalışın. Cesareti, ilham vermeyi ve saygıyı da unutmayın.
-bırakın bu işleri.
istisnaları bulamayan, bilemeyen ve görmeyen yazarlara mektuptur. oysa aralarda ne cevherler var. bakmak lazım tabi.
tek cümle olsa bile yetecek mektup
"bu alem bizden sorulur"
-tut geliyor.
kim, kimi, kime göre ve neye göre eleştiriyor denilecek durumdur bu. şu mektup bile bazılarının götünü kaldırır. ooo bizden harbiden çekiniyorlar modunda düşünmelerine bile sebep olur. takılmamalıdır. kimse orhan pamuk değildir. akıllı olunması ve adam gibi eleştiri yapılması gerekmektedir. 1. , 2. , 3. , 4. ve 5. nesil yazar olupta bir bok yazamayan, iki kelimeyi bir araya getiremeyen, sadece başkalarının başlıklarına ve girişlerine hakaret eden çok insan tanıyoruz burada!
(bkz: sözlükte nesilciliğe hayır)
burada mesele mektup değil, nesil savaşlarıdır. ve son derece gereksizdir. burada ne yazarlar var 6. nesil olarak. çoğu doğru dürüst kimseler...

bir de aldığı oksijeni içinde uranyuma dönüştürenler var, işte 6. nesili karalayan onlardır. yoksa diğer nesillerin 6. nesille bir alıp veremediği yoktur.
haltıncı nesil mektubudur.*
(bkz: UMUDUMUZ ViNCENT)
(bkz: altıncı nesilliğimle gurur duyuyorum)
şu nesil ya da bu nesil yazarlar içlerinde birkaçının seviyesiz veya herhangi beğenilmeyen başka birşey yazmaları nedeni ile toplu değerlendirilmemelidir.sonuçta ilk yazarlar arasında nasıl ki herkes muhteşem yorumlar yapamıyorsa yeni katılanlar arasında da iyiler ve kötüler vardır.fikrimce gereksiz ayrımlardır bunlar.
sevgili hedeler/hödöler;

bu mektupta sizlere iyi şeylerden bahsetmek isterdim lakin işiniz iş değil. kiminiz cin olmadan adam çarpmaya çalışıyor ki yoğun ayara maruz kalıyorlar. şimdi diyceksiniz lan siz kimsiniz ki ayar veriyorsunuz. gerekirse ayarcı namık olmaya adayız altıncı nesil olarak. siz ise bizim enerjimiz altında ezilmeye mahkum azınlık gibisiniz. biz enerji doluyuz çünkü bir hevesimiz var. bre akıllılar farketmez misiniz ki yeni nesiller sözlüğe taze kan getirtir. he şunu da söyleyeyim korkak köpek ısırır. acemi asker tek tetikte şarör boşaltır. bizim yoğun saldırıya maruz kalmamız tek vücud haline gelmemizi sağlar ki zararınıza olur. hadi koşuşturun bakalım... unutmadan bir de belki daha önce sözlük tozu yutmuş olanlar vardır. biraz havadan uçmuyor musunuz?
(bkz: biz size ne yaptık)***
(bkz: ben buna içerim arkadaş)
6. nesil bir yazar olarak burada yazdıklarım okunuyor mu, birileri bunları değerlendiriyormu hiç umrumda olmadı. Ben evimde oturmuş canım sıkılıyor diye girip kafama göre bşeyler yazıp, okuyan biriyim. Yok biri bişey demiş, öteki laf atmış bilmem ne bunlar ergen ağızlarıdır, ağlamayın.

Roman okumaktan ziyade tek insanı okuyacağımızı yüzlerce insanı aynı anda okuyoruz burada, bu mühim ve azımsanmayacak bişeydir.

Kaldı ki ben yazdığımda biraz olsun birilerinin okuduğunu bilmek istiyorum aslında.

6-7-8-9 tek farkı sözlüğü kullanmayı bilip bilmemeleri olabilir. Çok mühim değildir. quantum fiziğini bünyeye sindirmiş adamda sözlüğün formatını siklemez hakkıdır.