bugün

okullarda türkçe konusulmasına karsı cıkan almanya devletinin zamanında nazilerin türk evlerinin kundaklanmasına karsı sesini çıkartmama durumu.
türklerin farkındalık yaratmaya çalışmaması gereken bir durum. eğer orada yaşıyorlarsa onların diliyle eğitim alması gerekmetedir. nazilerin suikastlerini kınamaktayız.
Biz kürtlerin okulda konuşmasına asla izin vermeyiz.
Türkiye la bura deriz.

Elin almanı mecbur aynısını uygulayacak.
Onlar da bizim gibi dilini korumak istiyor olay bu.
başarılı olamayacak eylemdir.
en azından yurtseven kardeşler asimile olmadan kalır tahminimce. *
eğitim dilinde değil okulda normal türkçe konusmaya karısılan egitim sistemi.
türkiye deki türklerin asimile edilmeye çalışılmasından daha iyi bir durumdur. en azından yaşanılan ülkeye asimile edilmek bazı sorunları ortadan kaldırır. halbuki bizim türkiye mizin amerikanın 51. eyaleti haline getirilmesi takdir edileceği üzere çok daha acı bir gerçektir.
bir de türkiye deki kürtlerin asimile edilmeye çalışılması durumu vardır ki pek bir fark bulunamaz arada. öyle ki aradaki 7 farkı bulun oyunu bu 2 tablo ile yapılabilir.

not: ne eksiliyorsunuz zorunuza gitti değil mi? yalan mı bu önerme ha? yıllarca adamlar ben tc vatandaşıyım ama kürdüm dedi diye çökmediniz mi tepelerine? yıllarca türk ve kürtleri birleştirmeye çalışan adam kendi dilinde şarkı söylemek istediğinde çatal atıp sürmediniz mi? adamı zorla pkk lı yapmadınız mı? tabi bunları duymak zorunuza gider anca oturduğunuz yerden tepinirsiniz. şimdi ben sorgusuz sualsiz pkk lı oldum, vatan haini oldum değil mi? hatta şuan ana avrat düz gidiyorsunuz bana doğruları söyledim diye. tıpkı nazım hikmet e yaptığınız gibi.