bugün

Almanların yanında eşleri, kız arkadaşları hoplayıp zıplıyor.

arjantinli lerin yanında kimse yok. Nerde bunların eşleri, inseler teselli etseler falan.
(bkz: üstün alman teknolojisi)
http://galeri.uludagsozlu...-tak%C4%B1m%C4%B1-665067/

2009 avrupa 21 yaş altında şampiyon olan takım.
kollektif futbol anlayışına sahip takımdır.* *
Fos takim.
Ingiltere ye 2 0 dan 3 2 yenilerek iyi bir ayar vermistir.
a sorculara göre forvetlerinde robert lewandowski olan takım.

http://alkislarlayasiyoru...gomez-lewandowski-ikilemi
Brezilya'ya brezilya'da 7 tane atan takımdır.
fransa ispanya hikaye arkadaş euro 2016 favorisi yine bu almanlar çok rahatlar amına koyim karşılarındaki rakip öyle kuzey irlanda falan'da değil yani ukrayna iyi takım. allah 2002'de ki gibi bi jenerasyon yakalamadan bizi bu almanlarla karşı karşıya getirmesin.
lahm, mertesacker ve ideal sol bek bulamayışlarından dolayı savunma sıkıntıları çeken takım. buna bastian * ın attığı gole rağmen kadroda rotasyon oyuncusu olarak bulunması ve ilkay + reus gibi üretken oyuncuların sakatlığı eklenince makine arıza vermese de biraz tutukluk yapıyor.

yine de sağlam bir ukrayna karşısında fazla zorlanmadan kazandılar ve şu ana kadar turnuvada izlediğimiz en sağlam takımlar.

edit: hummels i unuttuk bak.
türkiye gol kralını yedek bırakan takım. nasıl olur ya türkiye gol kralı diyoruz. evet.
Turnuvanın 2 farklı galibiyeti elde eden ilk takımı oldular. 3. Lerin çıkmasından dolayı averajlar önemli olduğu icin herkesin fazla risk almadan oynamasina rağmen 2 farkla temiz bir galibiyet aldilar Ukrayna karşısında.
Euro 2004'teki rezilliklerinden sonra her turnuva en az yarı final gördüler.Büyük ihtimal Euro 2016'da da en az yarı final oynayacaklardır.Helal olsun valla.
bu sene beklenildiğinden biraz kötü olan takımdır.
bu sene beklenildiğinden biraz kötü olan takımdır.
(bkz: panzer) (bkz: dozer) (bkz: almanya vs brezilya 7-1)
Neuyer biz de olsa yeterlidir.
turnuvanın açık ara en iyi top oynayan takımı.

görsel

ciddi ciddi buna yakın oynadılar slovakya maçında. boateng ve hummels ikilisine değinmek istiyorum:

hızlı mı bu adamlar? gerçekten maçın içerisinde özellikle hücumda dairenin rakip yarı alana bakan diliminin önündeydiler. demek ki neymiş, savunma organizasyon işiymiş. bizim büyükler hala hızlı stoper arayadursun.

löw höwedes ve lüzumsuz 4 - 6 - 0 ısrarından vazgeçtikten sonra makine düzenine geri döndüler. kimmich teknik olarak bir lahm gibi durmuyor izlediğim maçlara bakarak konuşursam lakin tam bir dinamo. hiç mi bindirmeyi bırakmaz bir oyuncu? tanımıyordum, kapmışlardır dedim turnuva öncesi ama zaten bayern topçusuymuş.

gomez takımda sadece dursa bile katkı veriyor. yılların getirdiği pivot alışkanlığı dışında ( klose) almanya nın forvet arkası üçlüsü zaten skor gücü olan oyuncular ( özellikle müller ) o yüzden bir pas istasyonu/ duvar arıyorlar. bekler sürekli bindirirken ve mesut gibi bir pas ustası varken gomez gibi bir ceza sahası kurdu da çok iş yapıyor tabi. ama esas nokta diğerlerine alan açması gerek fiziği gerek savunmanın dikkatini üzerinde toplamasıyla.

italyanlara karşı hiç kazanamamışlar gibi bir durum vardı yanlış hatırlamıyorsam. bu maçta kırılır diye düşünüyorum.
bu sene kupayı kaldıracak takımdır. evet.
2006 dünya 3.lüğü
2008 Avrupa 2.liği
2010 dünya 3.lüğü
2012 Avrupa yarı finali
2014 dünya şampiyonluğu
2016 avrupa yarı finali garanti.
Bu kadar başarının en önemli sebebi Löw'dür bence.Çok iyi oynatıyor takımı.Bu kupayı ve 2018 kupasını alacaklarını düşünüyorum.
Takım olmayı başarabilmiş nadir futbol takımlarından en iyisi.
adım adım euro 2016 şampiyonluğuna yürüyen takım.

ölüyorum anlasanıza gözlerimin önünde şampiyon oluyorlar.
finalde galler'e yenilip şok edicek. evet.
fransa maçı öncesi üç hattında da çok kritik isimleri kaybettiler:

savunma: hummels kart cezalısı.
orta saha: khedira ve bastian sakat.
forvet: gomez sakat.

bunlar olmasaydı mutlak favoriydiler, şimdi ise sadece favoriler. bence italya maçı hariç çıktıkları 4 - 2 - 3 - 1 dizilişini bozmayacaklar.

1) kale zaten tamam.

2) hummels'in yokluğunda ilk tercih höwedes olacak gibi duruyor. lakin hummels in sakat olduğu turnuvanın kendileri adına ilk maçı olan ukrayna karşılaşmasında mustafi yi oynatmıştı löw. emre can da bir alternatif ama orta saha gediği bu kadar büyükken burada kullanmaz hakkını bence.

savunmanın sağ kanadı da soru işareti. ilk ukrayna maçına stoper mustafi ve sağ bek höwedes olarak başlamıştı ama grupların son maçından itibaren italya gibi ciddi bir rakip dahil kimmich e dokunmadı. bu maçın istisna olabileceğini düşünme sebebim hem karşısında payet gibi fransa nın üretken oyuncusunun olacak olması hem de bu orta saha yokluğunda esas mevkisi orta saha olan kimmich i orada düşünebilecek olması. yani:

kendi takımına güvenirse: hector - boateng - höwedes/ mustafi - kimmich
rakibe göre oynarsa: hector - boateng - mustafi/ höwedes - kimmch

caydım, neden caydım? çünkü orta sahada karşısında duruma göre kante - pogba - matuidi veya pogba - matuidi - payet gibi isimler olacak. oraya kimmich i koymak daha büyük risk. ayrıca höwedes in payet, martial veya coman karşısında kimmich ten iyi duracağını düşünmüyorum.

3) khedira - kroos... bu ikiliye hiç dokunmamışlardı zaruret olmadıkça veya maç kopmadıkça. bunlar olduğunda da bastian giriyordu oyuna. adaylara bakalım:

20'lik dortmund lu weigl.
22'lik liverpool lu emre can.
21'lik münih li kimmich.

emre ve weigl hiç süre alamadı takımda. kimmich in sağ bek oynayacağını düşünürsek hem tecrübesi, hem fiziği ve temposu, hem de ingiltere ligi gibi en azından ismi büyük maçların sık sık oynandığı bir ligden gelmesi sebebiyle emre can oynayacaktır.

ha bir stoper atar mı öne çılgınlık yapıp? sanmıyorum.

4) ilerisi gomez olmadığından mesut - draxler - götze - müller olacak gibi. sane, schürrle veya poldi birini kesebilir mi... dağınık ve yüksek toplarda sık sık hata yapan savunmaya karşı bir poldi? belki. 33'lük sagna ve 35'lik evra karşısına uçurtma sane? ancak ikinci yarı olabilir.

ulan gomez olsaydı dağıtırdı be şu savunmayı, çok rahat kazanırlarmış cidden. hava topları bu kadar önemliyken gomez ve hummels'in eksikliği baya ciddileşti.

neyse, ben finale çıkacaklarını düşünüyorum.

görsel
Alman takımında personel sorunu yok beyler. Çok büyük ihtimalle Fransa 'yı evire çevire. ..

Dövemeseler bile,herhalde bir iki tane sallarlar. Thomas Müller tutukluk yaptı, ama açılınca bi maçta 2-3 tane sallıyo o. O oynuyo mesela. Bugün açılacak olursa. ..

Podolski de oynar ozil de oynar.

Yani almanya fransızları yener.

Not: aramızda kalsın da fransızlar yensin istiyorum aslinda.hep almanya hep almanya kabak tadı verdi artık.

Fransızlar kazansın sürpriz olsun. Böyle olunca filmin sonunu tahmin ediyosun sıkıcı oluyo.