bugün

kapasite vermemiş kanıtlanmak istemiyorsa yapacak bir şey yok.
ispat yukumlulugu, gunduzun ortasinda durupta gunesin var olmadigini iddia edene aittir.
sen eğer konuşuyor ve seks yapıyorsan işte bu kanıttır.nefesine dikkat et orda yaradan var var çek babam çek babam bedava nefes...
"her ne kadar ben inanmasam da bir tanrının var olduğunu kabul etmemiz gerekir" bir immanuel kant sözüdür.

benim fikrime gelince allah mutlaka vardır ve kesinlikle ispatlanamaz, her ne kadar ispatlamaya çalışırsanız çalışın yalnızca ne olmadığını anlatmış olursunuz.
"cihan-ârâ cihan içindedir, arayı bilmezler,
ol mâhiler ki derya içredir, deryayı bilmezler."
hayali

deniz içinde yüzüp denizi bilmeyen balık misali çoğu kimse...
yok çünkü. bol bol gevezelik var.
"ilmi olmayanlar da: «Ne olur Allah bizimle konuşsa, yahut bize bir mucize gelse!» dediler. Bunlardan öncekiler de tıpkı bunların dedikleri gibi demişlerdi. Kalpleri birbirine benzedi. Cidden gerçekleri bilmek isteyen bir ümmet için biz mucizeleri açık bir şekilde gösterdik."
(bakara/118).
hala daha boş gevezelik var.
bugün teleskoplar ile milyonlarca ışık yılı uzaklıktan haberdarız. bir tanrı bulduklarını sanmıyorum.
Allah diye bir şey yoook.
O sözü Azrail'i görüncede söylesene delikanlı..
Teist kişilerin büyük bir sorunudur.

Din açısından yüzlerce kez kanıtlarlar ancak bilimsel olarak hâlâ asla.
Biz allahın varlığına ve birliğine iman ediyoruz sadece. Hz peygamberin bildirdiği yüce allahın dini olan islama inanıyor ve kabul ediyoruz. Bizim bir iddiamız yok. Dinin beyanı ve davetti var orta yerde. Bunu beyan eden de biz değiliz ki, yüce allahın bizatihi kendisi. Asıl inkar edenler kendilerince bir iddia içerisindeler. Dolayısıyla yok olduğuna ait bu iddia sahipleridir Aksini ispat etmekle yükümlü olanlar. Evet, hukuk usulüne göre inkâr, iddia makamına ait bir yükümlülüktür. O halde delillerini öne sürecek olan biz değiliz, inkâr sahipleri. Kim yok olduğunu iddia ediyorsa o ispatlasın da görelim. Nasıl ispat edecek görelim. Hodri meydan..