bugün

bunlar nasıl kıyaklardır ki kadın(lar) ayarlamaktan tut, misafirlerin sesinden rahatsız olmaması için bile insanoğluna göndereceği ve kıyamete kadar sorumlu tutacağı son kitabında bunlara yer vermiş olsun. (teker teker yazmayacağım şimdi herkes biliyordur)

biri şu ayetleri okuyupta, o dönem yaşamış bir belki birkaç kişi tarafından değilde gerçekten bütün kainatı yaratan yaratıcı tarafından yazıldığına inanıyorsa ya gerçeklikle bağı kopmuştur ya da gerçeklikle bağı kopmuştur.
hz muhammed senin amcanın oğlumu da direkt muhammed yazıyorsun. hayırdır.

tanım : allah kimseye özel kıyak geçmese de hz muhammede bazı en sevdiğim peygamberim demiştir.
Muhammed’e göre evren de onun yüz suyu hürmetine yaratılmış, daha büyük hangi kıyak olabilir?

Düşünsenize birisi size geliyor ben şu dağın bu mağarasında melekle hatta bazen direkt allahla konuşuyorum diyor.

Sonra evrenin yaratılışını kendine bağlıyor. Kendini ilk yaratılan ruh ademi ise ilk insan olarak anlatıyor.

O dönemlerde yaşasam büyük ihtimalle aklı çalışan, maddi gücü ve mantığı yerinde olan ebu cehil adı takılan zat ile arkadaş olurdum.

Tabi kuran’da diğer erkekler 4 eş alabiliyorken, muhammed bir müslüman kadın kendini ona sunarsa ve muhammed de onu isterse kendisine mehirsiz olarak alabiliyor. Tabi her müslümanda cariye sınırsız, ama eş olarak bir kıyak söz konusu.

Sonra peygamberi rahatsız etmeyin hikayesi...