bugün

allahın bela vermesiyle alakası yoktur. doğa olayı bu. elbet depremler olucak. elbet bazı yerler sular altında kalıcak. dünya bundan milyar yıl önce tek bi kıtaydı. depremler ve bazı doğa olayları ola ola bugünkü şeklini aldı. sürekli bi döngü içinde dünya. sen kaçıncı insanoğlusun bunu bilmiyosun sadece. bütün bunlar allahın işi elbette. sonuçta bi yaratıcı var. ama özellikle japonyaya bela verdi gibi bi çıkarım komik olur. o zaman türkiyede olan depremde de allah bizim belamızı verdi. en dindar olan ülkeler açlık sefalet içinde..dindar olduğu halde neden böyle peki? yani böyle bi çıkarım saçma olur.

edit: başlık bana kalmış.
Allahın işi gücü yok toplu katliam yapacak.
Deprem olmadı dur tusunami yapayım bi yok olmadı nükler santrali patlatayım yok yok en iyisi kar yağdırayım diyordur öyle yukardan kesin. Aşağıdan bakınca atması kolay tabi.
(bkz: doğanın en büyük benim demesi)
iki tane atom bombası yiyen japonya' nın, o kadar olumsuzluklara rağmen dünya üzerinde söz sahibi olmasıdır. 8.9 şiddetinde deprem japonya' ya çok fazla zarar verebilir ama yine ayağa kalmayı başacaklardır. çok büyük bir doğal afet var ortada ama hala tek bir yağma haberi yok.

geçen sene istanbul' daki seli hatırlıyor musunuz? ölen insanları. yağmayı.
(bkz: ha ha ha)
"insan" olmanın ne demek olduğunu kavrayamamış "yaratık" söylemi.
bebek yemeleri, köpek, kedi yemeleri, put'a tapmaları..

(bkz: neyse ben birşey demiyorum)
(bkz: Allah yardımcıları olsun)