bugün

Bir Tanrı'nın inanmayanlara bu kadar tetiklenmesi gerçekten enteresan ve yücelik puanını azaltan bir etmen. neden dikine takıyorsun ki abi? tamam taktın, neden hakaret ediyorsun? tamam hakaret ettin, sonsuza kadar yakmak? sadece inanmıyor diye ne kadar iyi bir insan olursa olsun ben anlamam diyorsun. biz insanların kendi geliştirdiği adalet sistemi bile senin 'ilahı adalet' olayından kat kat gelişmiş durumda. suç işleyen bir müslüman cezasını çekip cennete gidebilirken, masum inanmayana sonsuz azab var.

şu şizofrenik konuşmayı bırakıp olayın gerçek sebebine bakacak olursak tabii ki dinler kendisine inanan sayısı arttıkça büyüyor ve bu kaygıyla yazılıyor. o yüzden en büyük günahın inanmamak olması gayet doğal.

ilgili ayetler:

maide 5inkâr edip âyetlerimizi yalanlayanlar var ya; işte onlar cehennemliklerdir.

'bakara 161' Fakat âyetlerimizi inkâr etmiş ve kâfir olarak ölmüşlere gelince, işte Allah’ın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onların üstünedir.

'bakara 217' Sana haram ayda savaşmayı soruyorlar. De ki: “O ayda savaş büyük bir günahtır. Allah’ın yolundan alıkoymak, onu inkâr etmek, Mescid-i Haram’ın ziyaretine engel olmak ve halkını oradan çıkarmak, Allah katında daha büyük günahtır. Zulüm ve baskı ise adam öldürmekten daha büyüktür. Onlar, güç yetirebilseler, sizi dininizden döndürünceye kadar sizinle savaşmaya devam ederler. *Sizden kim dininden döner de kâfir olarak ölürse, öylelerin bütün yapıp ettikleri dünyada da, ahirette de boşa gitmiştir. Bunlar cehennemliklerdir, orada sürekli kalacaklardır.*

'beyyine 6' Şüphesiz, inkâr eden kitap ehli ile Allah'a ortak koşanlar, içinde ebedî kalmak üzere cehennem ateşindedirler. işte onlar yaratıkların en kötüsüdürler.
git anana "ben senin çocuğun değilim sen benim anam olamazsın" de bakayım nasıl bir tepki verecek.
@2 DNA testi yaptırırız, biter. sözlükte ilkokullu beklemiyordum doğrusu verdiğim aradan sonra. ilginç.