bugün

Muhtemelen koyu ve saçma görüşler benzemiş, geleceğin irticai unsurlarından bir karakterdir.
Birincisi, tanrı tengriden gelir, öz türkçedir,
ikincisi, koskoca bir evrenin yaratıcısı niye kalkıp kendine arapça bir isim taksın? ne mantık? allah tek dil mi biliyor sanki? bi gidin ketıla su koyun allasen.
am'a vajina demeyi, yumuşaklık olarak gören karakterdir.
allah ın 99 tane ismi vardır. ama; tanrı ismi değildir. kanımca tanrı denilmesinde sakınca yoktur. çünkü; rab de 99 ismin içinde geçmez rab demek de uygundur.
kime göre bana göre.
tanrı ismi allah ismini karşılamamaktedir ve genel olarakta tanrı gevurlar tarafından kullanıldığı için böyle bir düşünceyi benimsemiş kişidir. biraz mevzuyu derinletince haklı sayılabilecek er kişidir.
hafif maldır. çok değil. tabii ki esma-ül hüsna ile allah'ı anmak en doğrusu dinimize göre, ama bir kişi, allah'ın varlığını küçültmeden "tanrı" kelimesini kullanıyorsa normal karşılanmalı. sonuçta ne dinden çıkar, ne günah işler. allah'a uygun olmayan bir ismi kullanmıyor sonuçta. kastetmek istediği yine o büyük yaratıcı. şöyle de bir şey var: (bkz: ameller niyetlere göredir)
bu başlığı açan arkadaşa bundan sonra ismiyle değil de "hey insan" "hey insan evladı" falan gibi hitap etmesi gereken kişidir. nelerle uğraşıyor bu gençlik anlamadım gitti.

dostum tanrı, genel olarak insanoğlunun, anlam veremediği, tanıyamadığı yaratıcıya verdiği addır, hatta bunun bi de tanrıçası filan da vardır, oysa bir müslüman yaratıcıyı ve onun isimlerini bilir, bu yüzden tanrı demez. Çünkü onun kendine has isimlerinin olduğunu bilir.

Daha detaya girip yazardım ama şartlanmış beyinler için yapılacak fazla bişey yok.
işte toplumda en deli oldugum insan modeli, sen nasıl bir beyinsizlik ürünüsün be adam, öz türkceden gelme bir kelimeyi kullanmamız senin o Arap özentisi kişiliğine batıyor mü? hem her tanrı diyenin musluman olduğunu mü zannedersin, belki adam dinsiz. bı bitmediniz hiaaaaammmmina.
şekilci müslümandır.
Senin amacın iyi olsun da, sen allah' a doksan dokuz isminden yüzüncüyle hitap et, allah senin niyetini bilir.
tanrı kelimesi allah kelimesini tam manada karşılayamadığı için allah demek uygundur. fakat tanrı demekte de herhangi bir mahsur yoktur.
bir gerizekalı yazmış, allah tanrı'yı karşılıyor ama tanrı allah'ı karşılamıyor diye...

tanrı her yönden mükemmel olan demektir ve türkçe'dir.

allah ise putperestlerin islam'dan önce ay tanrısına verdikleri isimdir ve bilindiği üzere Allah'ın her adı bir yönüne işaret eder yani tam tersi tanrı kelimesindeki gibi genel bir anlamı yoktur.

bu yüzden de tam tersi tanrı demek allah demekten daha uygundur.