bugün

33:50 - ey peygamber! biz sana şunları helâl kıldık... allah'ın sana ganimet olarak buyurduğu cariyeleri...

insanlığa yol gösteren evrensel bir kitap olarak sunulmuş kuranda bulunan enteresan yazılardan biri,

'ganimet' bu kelime ele geçirilen ürünler için kullanılır, bunun insanlar için kullanılması üstelikte ' onu silkebilirsin ' bilgisi için anması, bu ne iğrenç bir şey.
islam a taş atmak için işi propagandaya dökmüş dinsizlerin ,kendi düzenlerindeki kerhaneler de pazarlanan kadınları ne olarak gördüklerini merak ettiren konudur.

Önce kendi altına ettiğin büyük abdeste bak sonra başkasını yellenmekle suçla.

Anlayacak kapasitelerinin olduğunu zannetmiyorum ama;

https://m.uludagsozluk.com/e/38254597/
(bkz: allah allah)
haha, allah da benim kafadan çünkü. kadını hür köle diye ayırıyor tabi allah. köle kadınlar üç yoldan elde edilebilir. ya savaşırsın cariye alırsın( ki en çok gelen budur) ya parayla gider köle pazarından karı alırsın, ya da devlet büyüğüsündür ve karşı devlette çok cariye vardır sana hediye eder.
genelde savaş esirleri köle olarak alınır. bu sadece islama has bir durum da aslında değildir.
mesele biz savaştık savaşı kazandık, bir sürü erkek öldü. peki onların karılarını kim sikecek?
hemen bir consensus yapıp karıları savaşanlar bölüşür ve böylece kadınların ortada dımdızlak kalması giderilir.
erkekleri ise istersen öldürürsün, istersen köle yapıp çalıştırırsın. çocukları ise daha çok askere katıyorlardı çünkü çocukken onu asimile edip askeri faliyette kullanmak kolaydı.
tabi bide işin harem boyutu var, genelde güzel karılar padişahın hakkıydı ve bunlar hareme yollanırdı.
aslında orada padişah ve yönetici zümrenin cinsel veya ailevi ihtiyaçlarını karşılamak için bunlar alınırdı.
bunlara hem kadınlık hem de olaki padişah karısı falan olursa ( ki padişah çakıp zevk aldıysa karısı statüsüne taşıyabiliyordu) eğitim alırdı. çünkü padişah karısı olmak acayip taşaklı bir şeydi ve sonuçta yönetime müdahale olabilirdi.
ayrıca halktan üremek sıkıntılıdır. ben de padişah olsam yabancılarla ürerim çünkü eğer halktan biriyle ürersen belli bir akrabanın tahta göz dikme ihtimali var. ( doğan çocuk çünküm buna neden olur)
oysa savaşta her şeyini kaybetmiş köle bir kadını alıp haremede hoplatmak daha mantıklı çünkü kimsesi yok bunun ve doğan çocuk doğrudan saray zümresi içinde kalıyor.

evet. kölelik üç aşağı beş yukarı böyle bir şeydir ve hep bir haremim olsun istemiştim.
Çok şaşırtmayan hede. Kuran'ı yazan kişi muhammed olduğu için kendi düşüncelerini bu şekilde dile getirmiş.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar