bugün

rabbini inkar edip hala onun yarattığı evrende onun sana verdiği nimetler arasında onun sana verdiği bedenle, ruhla yaşamaya devam etmektir. Umarım yanlış anlaşılmaz biraz garip bir başlık oldu.

Yani öl diyemez kimse sana hakkı değildir ama yazık günah be. Seni yaratana şükür edeceğine küfür ediyorsun allah belanı versin yani ne diyim.
- allah yarattı lan buraları.
+ eee ?
- iman et lan, yoksa geber.
+ uçtun mu lan oğlum sen ?
herşey "hayy" derken onun neeeyyy demesi.
inkar deyince sanki var olan bir şeymiş de kabul etmiyormuşuz gibi durduğu için dincilerin işine gelen bir kullanım şekli. doğrusu şöyle olmalı: allah'ın olmadığını bilip ona göre yaşamak.
Allah'ı inkar ederken yaşadığı evrenin de oluşumunu başka inanışlara dayandıran mantık yoksunu insanın kendi elinde olmadan gerçekleştirdiği eylemdir.kendi elinde olmayan biton şeyin en basiti aldığı nefestir ama gelin görün ki bu kardeşimiz onun bile bilincinde değildir.
kişisel tercih durumudur.inanıp inanmamak gibi yaşamak yahut ölmeyi seçip seçmemekte tercihtir.insnaların allah a inanıp inanmasıının nedne bu kadar kafaya takıldığını anlamakta güçlük çekerim her daim.bir insanın allah a inanıp inanmasından ziyade adamlığına bakmak icap etmelidir.
madem Allah a inanmıyorsun da bu kadar düzeni kim kurdu behey aptal. evrenin derinlikleri hala çözülememişken bile, senin buna aklın yetmediği halde genede inanmıyorsan, Allah hidayete erdirsin diyorum.
çok zor bir iştir böyle yaşamak. Çünkü Allaha inanmıyorsan yaşamanın amacını tam olarak kavrayamazsın. Niye yaşadığını bilemezsin, öldükten sonra ne bok olacağım diye beynini kemirirsin. Kimse yanlış anlamasın, inanmayan inanmaz ama ben inanmasaydım aynen böyle bir durumda olurdum.
(bkz: intihar etmeyen ateist)