bugün

Hadi ateistler, bunu da açıklayın.

edit: işbu entry eğlence amaçlı girilmiştir.
Haklısın. Allaha şükürler olsun ki var. Yoksa nasıl ateist olacaktım.
görsel
Allah olmasa idi, hiçbirimiz bir alaktan (embriyodan) var olamazdık. Bigbangteki o küçük nokta asla oluşmaz ve patlamazdı. Dolayısıyla mekan ve kütle çekime bağlı olan zaman oluşmazdı. O yüksek ısılar oluşmadığı için, milyarlarca yıl sonra piyasaya çıkan insanoğlu olarak güneş ismini vereceğimiz yıldız oluşmazdı. O güneşten bir parça kopup dünya dediğimiz gezegeni meydana getirmezdi. Meydana gelmeyen dünya üzerinde, yeterli izostatik elektrik oluşmaz, çarpan göktaşları aracılığı ile su ve elemenler dünyaya taşınmaz, suda oluşmayacak olan tek hücreliler sayesinde fotosentez ile oksijen ve atmosfer oluşmazdı. Karbondioksit ve oksijen dengesi içinde yeryüzü ideal ergonomik sıcaklığımız seviyesine gelmez ve uzayın sıcaklığı olan -173 santigrad derecede kalır, şu an kıçındaki don ile, nereden geldiğini idrak edememiş olan biz insanoğlu uzun lafın kısası hiç bu sözlükte bunları konuşuyor olmazdık. Hepimizde akıl var, ondan eminim de, Kimi kullanır, kimi kullanmaz.
atiestin burda allahı veya tanrı inancını red ettiğini sanmıyorum.

onlar burda yanlış olduğunu düşündüğü inançları ve yanlış şekilde inananları eleştiriyor..

fark çok basit..

siz tümden geldiğinizi iddia ediyorsunuz..

o, sizi, tümden gelip sonra tekrar tüme varmaya çalıştığınızda, geldiğiniz tümden saptığınızı anlatmaya çalışıyor ama,

siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz...

konu kısaca budur !

not: ateist değilim.. ama onları çok iyi anlıyorum..

eskiden ben de ateisttim..