bugün

büyük günah içeren bir mantık hatasıdır.

düşünsene adam dua ediyor; allah'ım bir evim olsun.
kadın dua ediyor; allah'ım hayır bir koca.
çocuk dua ediyor; allah'ım bir bisiklet istiyorum.
dilenci dua ediyor; allah'ım karnım doysun istiyorum.

öncelikle şunu söyleyeyim. allah ne yapacağını bilmiyor mu da ona akıl veriyorsunuz?

hem senin karnını doyuracak olsa neden şimdi aç bıraksın? sen rica edince "aaa evet lan ben buna yemek vermeyi unutmuşum" mu diyecek?

sana koca senin söylemen ile mi koca bulacak? kendi daha önce bunu akıl edemedi mi? sen rica edince " aaa evet lan buna koca vermeyi unutmuşum, iyi ki hatırlattı" mı diyecek?

"aaaahhh be bak bu çocuk hatırlatmasa ona da bisiklet yollamayı unutacaktım?"

"ananıııı lan ben bu adama ev vermemiş miyim mk?"

sistem böyle mi çalışıyor sanıyorsunuz? bakın ben size sistemin nasıl çalıştığını özlü bir söz ile anlatayım;

"

Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.

"

al capone...
allahın kuranı kerimde ''dua etmezseniz, yalvarmazsanız, allah size neden kıymet versin''

dediğini bilmeyen yazar beyanıdır.
etmeyin amua goyam. görende sikerek dua ettiriyorlar sanacak.
bir kere saçmalık şurada; şimdi bu allah denen arapların uydurduğu sözde varlık dünyayı yaratmış ve insana özgür irade vermiş. buraya kadar tamam, sonra demiş ki iyilik ve kötülük aha bu diye kitap göndermiş. iyilik yaparsan cennete, kötülük yaparsan cehenneme demiş.

yani bir nevi her şeyi sana bırakmış ve ahiret diye bir yer kurmuş orada herkesi yargılayacak.

eğer şimdi tanrı senin istediğin bir şeyden dolayı dünyaya veya insana müdahale ederse o zaman özgür iradenin veya ahiretin ne anlamı var?

tanrı kendiyle çelişir, bu yüzden dua etmek boştur.
cevabını bildiğiniz soruları sorup kendini tatmin etme çabasıdır.

sen annenden babandan tablet, telefon, çikolata, oyuncak istersin ama şuan senin için faydadan çok zarara sebep olacaktır, almanın zamanı daha gelmemiştir.
sırasıyla ve zamanında almak gerekir. kutu kutu çikolata, en pahalı tablet, ana caddede kullanacağın bisiklet seni o an mutlu etse de sonu kötü olabilir. kaptın mı ?
Boş beleş mal bir yazarın açmış olduğu bir başlıktır. Bu kafadaki adamla tartışmak bir o kadar da onun gibi dangalak olmaktır. Salaklığını aslında bu başlığı açmakla yazmış olduğu yazıyla da tasdiklemiştir.