bugün

alkol , insana söylemek isteyipte söyleyemediklerini söyletir. alkol alan kişi ilerleyen saatlerde alkolün verdiği etkiyle cesaret kazanarak içine atıp söyleyemediklerini dışa vurur.
yapmak istemediklerini de yaptırır.
söylemek istemediklerini de söyletir.
o yüzden mümkün olduğunca "ağzı" ile içenle içilmelidir.
gerçeklerle yüzleşemeyen, sürekli yavşak davranan , etrafına gülücükler saçıp, patronlara ağam paşam diyenlerin alkol alınca içindeki irini boşaltmasıdır.
not:Alkol alınca gelip size kafa tutar,sonra.abi içkiliydim özür derken..aynı hareketi patrona neden yapmıyorsun lan..burdaa nasıl küfür ediyorsan. alkol al, git karşına söv. Yermi yavşak , alkol olayının arkasına sığınanlara inanmayın herşeyin bilincindedir.
"... gerçekleri değil" diye devam edebilir bu cümle pekâlâ da. tersi de söz konusu olabilir tabi. her şey olabilir işin içine alkol girdiği zaman.

şimdi efendim, alkollüyken söylenenler ayakları yerden kesecek raddede güzel de olsa, kendini sorgulamaya itip özgüven kaybına sebep olacak kadar çirkin de olsa ciddiye alınmamalı aslında. malum, kadehte durduğu gibi durmuyor her bünyede bu meret; an'daki hissiyat ve ambiyansa göre değişebiliyor bünyedeki dışavurumu. işbu hali sorgulamak ve edilen iyi söz hakkında hak iddia etmek ya da kötü söz için kin beslemek ne kadar mantıklı olur sorarım? hem zaten sarhoşun mektubu okunmaz demiş büyüklerimiz. içeriği negatif ya da pozitif olan o mektubu okursan eğer, ebenin amını tersten görür "o da mı yalan bu da mı yalan" diye avare avare gezinir durursun işin aslını öğrenip vay anam serhat neler dönmüş aslında ya deme noktasına gelene kadar. evet sadıç.

alkollü insanın ettiği lafı, lafı edenin yaptığı gibi hemen ertesi gün unutmak her halta çözüm olacaktır kanâatindeyim ben.

konuyla ilgi olabilir bu bak;

http://fizy.com/#s/1ah36p

;)
alkol yılanı bile bülbül gibi şakıtır arkadaş.*