bugün

başlık tamamen tanım içermektedir. ali sami yen stadı'nda oynanan unutulmaz maçlar efendim.

galatasaraylılar için kesinlikle ac milan maçıdır. son dakikaya 2-1 yenik girip maçtan 3-2 galip ayrılarak uefa kupası yolunu açan maç.

fenerli arkadaşlar için 3-0 geriden gelip 4-3 kazandıkları kupa maçı olabilir.

beşiktaşlı kardeşlerimiz galatasaray'ın 20 küsürlük iç saha galibiyet rekorunu deli ibo'nun sağ ayağıyla attığı golü unutamamış olabilirler.

milli takım seviyesinde kesinlikle ispanya maçıdır. tek kale oynayıp tonlarca pozisyon kaçırdıktan sonra ispanya'nın yalandan attığı gollerle maçı 2-1 kazanması. özellikle 90. dakikada gelen ispanya golünde asisti guiza'nın yapması apayrı bir abukluktu.

not: olm anket açmayı sevmem ama bu ankete kurban olurum.

not 2: inşallah böyle bir başlık açılmamıştır aradım sordum bulamadım. böyle bir başlık varsa şimdiden pardon gençler.
(bkz: 3 nisan 2001 galatasaray real madrid maçı)
o kadar çok vardır ki say say bitmez.
gittiğim her maç unutulmazdı.
ne günlerdi,ne güzel günlerdi bağırara bağıra inlettiğimiz.
beşiktaşlılar için ali sami yen stadındaki en unutulmaz maçlardan biri; 10-0 lık adanademirspor maçı. bir metin ali feyyaz klasiği.
bana bile futbol teröristliği yaptırdıkları son lig maçı olan galatasaray-gençlerbirliği maçıdır aynı zamanda. alacağımız 6 koltuğun 5 i sahaya uçmuştur. o kadar ruhsuz bir takımın bu kadar büyük bir efsaneye yaptıkları hakaretlerle dolu bir maçtır. evet unutulmaz.
türkiye-ispanya maçı benim için unutulmaz olan maçlardan biriydi. hayranı olduğum futbolcular karşımdaydı. xavi,xabi alonso,pique,casillas,torres,ramos,senna...
(bkz: 3 kasım 1999 galatasaray milan maçı)
(bkz: 25 ağustos 2000 galatasaray real madrid maçı)
(bkz: 3 nisan 2001 galatasaray real madrid maçı)
(bkz: 26 şubat 2009 galatasaray fc bordeaux maçı)
(bkz: 29 eylül 2005 galatasaray tromso maçı) hemen kötüleyin hadi bekliyorum.
(bkz: 14 mayıs 2006 galatasaray kayserispor maçı) bu maçı,o 16 dakikayı ve günü unutmak olmaz.
99 Galatasaray-Göztepe macı.Bu macta Kingston kırmızı kart görmüş,oyuncu değişirne hakkı dolan Göztepede kaleye Sertan geçmiştir.
beşiktaşın 8-0 liverpool anısını vardı.ha pardon o orda değil.
dünya takımlarının zmanındaki korkulu rüyasıdır .
kesinlikle galatasaray-real madrid maçıdır. ilk yarıyı 0-2 geride bitirip 2. yarıya fırtına gibi başlayan galatasaray 3-2 galip gelmeyi başarmıştır. ahh bee ne günlerdi..
onlarca vardır efendim fakat illa bir tanesini seçmek gerekirse tabiki de Galatasaray'ın beş sıfır kazandığı Neuchatel maçı derim.
(bkz: 26 mart 2000 galatasaray fenerbahçe maçı)

maç öncesi "kale yerine pota koysunlar" diyen ultrasübyanların suratlarında, johnson un golünden sonra beliren göt silüeti paha biçilmezdi.