bugün

çapulcuların ölüsünü dişledikleri, sömür sömür sömürdükleri diğer bir yitip giden genç can.

çapulcuları güden ve bu güdümü organize eden "üst rütbeli" organizatör çapulcular deliler gibi sevindi bu can yittiğinde. lanet olası "davaları" için insanların kalplerine nefret tohumu ekmek için kullanabileceklerdi 19 yaşında bir canı. Ve hiç utanmadan, hiç sıkılmadan kullandılar.
daha önce de yazdım yine yazıyorum. allah bu ölümü bu gence reva görenlere, hala katilini eskişehir'de değilde twitter başında arayanlara, bir iki üç dört kişi diye bu ölümleri küçümseyenlere fotoğraftaki babanın acısını yaşatsın inşallah.

https://www.facebook.com/...40&type=1&theater
öldü. öldürdüler.
en çok da ali ismail'in ölümü koydu bana. tanımam etmem. ama sanki kardeşimmiş.
fotoğraflarını gördüğümde bakamıyorum, yavaş yavaş korka korka anca.
suçluluk hissediyorum ona karşı, nedendir bilinmez.

belki de benden küçük olması etkiledi beni bu kadar.
belki ondan geri kalan haberleri okuyup kendime benzettiğim için.
belki bizim yapamadığımızı yaptı, canı pahasına atıldı meydana diye.
belki ben çok yoruldum önceki günler taksim'de, 2 haziran'da o ölesiye dayak yerken evde uyuyordum diye.

bilemiyorum. bilememek inanın daha acı.
gencecik bir insan, daha yolun çok başında bir insan.
nasıl kıydılar sana ali?
sana vuran elleri acımadı mı? sızlamadı mı? ...

rahat uyu ali, gün ola devran döne...
yazık edilmiş bir genç. gerçekten yazık.
solcu, kmünistlerin, rahmetli üzarinden sahtekar duygusallıklar ürettiğini görüyorum. geçin bunları geçin. develete isyan edip, kavgada yumruk saymayı bırakın. allah rahmet etsin ölümünün sorumlusu, koç tan aldığı paralarla eylem yapan sözde eylemcilerdir. bırak yalandan üzüldün entrylerini ibiş. attınız adamları ateşin içine, televizyondan izlediniz.
yazık evlat yazık. bir genç daha iktidar sahiplerinin ikbal duyguları yüzünden kara toprağı boyladı. allah sizden bu yaptıklarınızın bu ezalarınızın hesabını soracak.
solcuların ölümüne sebep olduktan sonra ölümüne üzüldükleri kişi. alayınıza yem vurup alman maşası olarak sokaklara dökülmeseydiniz ne hücum yelekli kalaşnikoflu sarısülük ne de bu arkadaş ne de gencecik eşi hamile komiserimiz hayatını kaybedecekti.

edit: kendisinin katili çapulcu kılıklı teröristler seri eksiliyor. ne oldu, vicdan mı yaptınız, insanları teröristliğinize alet edip sokağa dökmeden düşünecektiniz bunu.
küçücük yaşta, vicdansız itlerin döverek öldürdüğü can' ımızdır. durup durup aklıma geldikçe ciğerimi cız ettiren güzel çocuktur. annesini düşünmekten korktuğum insandır. gözlerimi kapattığımda önüme gelen en acı manzaradır. şu andan sonra en kötüsü de ' rahat uyu güzel çocuk' diyememek , ali ismail korkmaz' ın katilleri aramızda! yaşasın ileri demokrasi...
hepimizin kardesi, canidir.
rte için mısır da öldürülen bir insan kadar değerli olmayan kardeşimiz.
buraya ne yazsam ne duyduğum üzüntüyü ne de ona yapılanlara karşı hissettiğim kızgınlığı anlatabilir. gittiği günden beri aklımdan hiç çıkmıyor. sosyal medyada öldüğünü öğrendiğimde elimde telefon öyle kalışımı hatırlıyorum sadece. sadece 19 diyorum. sadece 19. ben 19 yaşındayken ne yapıyordum onları düşünüyorum. onun gibi üniversitede okula gidip gelen, bazen eğlenen, çok genç olduğumu düşünüp onun da kendi için dediği gibi daha yaşayacak çok şeyim olduğunu düşündüğüm zamanlardı. ben 20 oldum 21, 22, 23 ama ali hep 19. sonra gülen resimleri geliyor gözümün önüne, kendi hesabında yazdıkları, paylaşabileceğimiz ne çok şey varmış aslında, aslında gelseymişiz biraraya ne muhabbetler döndürürmüşüz diyorum. kendimi suçlu hissediyorum. ona o eller kalkarken onu koruyamadığım için. durun yapmayın diyip önlerine geçemediğim için. aynı şehirde bulunmuşluğumuz bile yoktur belki ama ben yine de suçlu hissediyorum kendimi. dur girme o sokağa ya da illa gideceksen beraber gidelim diyemediğim için. o gece, hastanenin banklarında beklediğin gece çağırsaydın ben seninle beklerdim ali diyemediğim için. yediğim gazın, suyun, sokaklarda kaçışlarımın bir önemi kalmıyor ali ye olanların yanında. ikimizde aynı şeyin mücadelesi için sokaktaydık ama o bedelini çok ağır ödedi. annesini düşünüyorum, babasını. o evde onlar için yaşamanın artık ne zor olduğunu. artık gelmeyecek olmasının ne ağır olduğunu. seni hiç tanımadım çocuk. bundan sonra da hiç tanıyamıcam. ama benim için o bir kişi, iki kişi, üç kişi, dört kişidekinden çok daha fazlasısın. ama seni hep yakınındakilerinden dinliyorum. köpeğini ne çok sevdiğini, ne kadar vefalı olduğunu, haksızlıklara karşı geldiğini ve bunun için sokağa çıkacak kadar direndiğini, aynı sloganları attığımızı. 19 yaşına ne çok şey sığdırdığını. zaman, yıllar geçicek sen gelmiceksin ama ben daha da büyicem, senin, mehmet in, ethem in annelerinin yaşına gelip çocuk sahibi olucam belki. işte onlara anlatıcam hepinizi, mücadelenizi, mücadelemizi. adın yaşayacak çocuklarımızda ali. bundan sonra da biz kalanların boynunun borcudur, 19 yaşındaki çocukların sokaklarında dövülerek öldürülmediği bir ülke yaratmak...
morgda ağlayan babasını görünce iki kat üzmüştür. masum bir eylem, bir yürüyüş, bir fikir böyle mi cezalandırılmalıydı diye sordurtan, aklıma geldikçe bir avuç katil tarafından yönetildiğimizi hatırlatan çocuk. aslında küçük bir adam. onların asla olamayacakları kadar büyük bir adam.
http://www.youtube.com/watch?v=_pwIRZ0tfSw&feature=share

Buraya ne yazsam, ne yazsalar hiçbir şey ifade etmeyecek evet. Kelimeler kifayetsiz kalıyor Ali'm seni düşündükçe. Seni düşündükçe içim acıyor Ali'm. Ağlıyorum, ağlatıyorsun Ali'm. Seni seviyorum, seni seviyoruz kardeşim. Unutmadım, unutmayacağız Ali'm.
eskişehir'den hatay'a uğurlarken beni ağlatan devrim şehidi.
Biraz insan olan kimsenin hayatı boyunca unutmayacağı güzel insan. Gece gece gözümden yaş döktüren.

http://fotoanaliz.hurriye...anim-dunya-irkim-insanlik
unutursam kalbim kurusun ali ismail.
tanışamadan ölse de kardeşimdir.
o ilk komaya girdiğini öğrendiğimde ulan ne çok benziyoruz çocukla diyordum. hatay doğumlu, eğitim için eskişehir' de.ulan üç- beş şerefsiz nasıl kıydı bir gence hala anlamıyorum. bu nasıl bir hırs? hangi dinde, hangi kitapta geçiyor bu yaptıklarınız ? evlat acısını bilir misiniz? ya ne önemi var değil mi ? mübarek ramazanda tutun orucunuzu silinir bu günahlar da. ulan hangi ibadet temizler elinden ali'nin kanını ? ulan umarım bir gün anlarsınız o güzel aileye çektirdiklerinizi. siz de çekin .
katilleri akp zihniyeti tarafından halen saklanan kardeşimiz.
unutmayacağımız, unutturmayacağımız yürekli insan.
burda salak salak ağlayanlara, acıklı edebiyat yapanlara sinir oluyorum.
Yahu ne kadar zevk alıyormuşsunuz çaresizlikten!
Faili belli o doktorlar inatla hem olay akşamı hem sabah gitmesine hatta konuşamadığını bile görmesine rağmen ısrarla polşse git.diyenler hala yunus emrede. ben o şehirde olmadığımdan şikayet dilekçesi verdim mesela tc kimlik no'mu vermeyi göze alarak. O şehirdekilerin ve reşitlerin yapabileceği çok şey var. O doktorlar hala görevde.
Siz gelin anca entry girin amk.

Edit: bu tepkimde bir kişiyi baz alarak yazmadım hababam sınıfı ahmet gibi "bana mı dedin" diyen yazar kardeşlerim oldu yok herkese o.
seni düşünmediğim tek gün yok küçüğüm.

http://www.youtube.com/watch?v=_pwIRZ0tfSw
yabancı ülkede biri nin ölümü beni ne kadar sarstıysa o kadar sarsıldım.

günlerdir uyuyamıyorum bi de ben.
ilaç filan kullanıyorum
sopayla dövülerek öldürülmesi kabul edilemez.
utanıyorum o şiddeti uygulayanlardan kendi adıma.
lanet olsun bagzı şeyler.
evinde sessizce otururken dövülerek öldürülmüştür. yazık. ak partiye puanım sıfır.
ölmek sana yakışmaz!