bugün

kendisinin onursuzca, kin ve nefretle öldürülmesi bazı '' yaradılanı, yaradandan ötürü severiz'' diye gezinenlerin dini

duygularını geçtim vicdan sahibi olmadıklarını bir kez daha göstermesine vesile olmuştur.

adam kim olduğu belli olmayan kişilerce sopalarla darp edilmiş, hastaneye gitmiş doktor geri göndermiş, beyin

kanaması ile ölmüş, olay anındaki kamera kayıtları ne hikmetse hasar görmüş bozulmuş! ama hala utanmadan

kendisini kara toprakta bile rahat bırakmayanlar var. 19 yaşında bir gencecik bir insandı, bir daha aramızda

olmayacak, benimle seninle onunla fikirleri ortak paydada buluşmasa ne yazar. sonsuzluğa gitti ve geri

dönmeyecek. hala bu gencecik insanı itibarsızlaştırmaya çalışanlar, olmayan vicdanınızla başbaşa kalın.
Ali ismail Korkmaz'ın abisi Ali adına bir twitter sayfası açıp fotoğraflarını paylaşmış. hayata ışıl ışıl bakan bir insanın gözlerini nasıl kapattınız?

http://www.baskahaber.org...orkmazn-fotograflarn.html
tecavüze meyilli tweetleri gündeme bomba gibi düşmüştür.

http://twitter.com/pinkfl...status/321295083209125888
ironiden anlamayan geri zekalıların "tecavüze meytilli diviti var ama yeaa" diye eleştirdikleri merhum direnişçi kardeşimiz. sorsan bu eleştiriyi yapanlar aliyi sokakta gördüklerinde "94 lü yeaa ergen amk" derler ama gel gör ki beyinlerinin çalışan tarafları incir çekirdeği kadar bile değil. evriminizi tamamladıktan sonra eleştirin. hadi uzak durun şehidimizden.
aydın yılmaz a çok benziyor.
allah'ın rahmet eylemeyeceği insandır. çünkü onun allah'ı yoktu, ateistti.
peşin not: eksi geleceğini biliyorum ama eksiyi veren canım arkadaşım neden eksilediğini söyleyebilir mi? ateist olduğunu bi kaç tweetini okuyarak emin olabilirsiniz. değilse, allah affetsin lafımı geri alıyorum. ateistliği kabul etmiş bi insan için allah'ın rahmet eylemeyeceği bi insan demem, kötü bir şey mi?

edit: devam dedi italyan ile yaptığım tatlı bi tartışmadan sonra kişinin dinine bakmadan, allah'tan onun için rahmet dilemem gerektiğini anladım. allah rahmet eylesin
ak köpekler tarafından öldürülen genç.
devlet eliyle katledilen bir başka genç..
bu kadar güzel şarkılar, şiirler, filmler varken ismini duyduğumda yok oluşunun bokluğuna çok üzüldüğüm genç.
kendisini tanımıyordum, öldürülesiye dövüldüğü ve hastanede yattığını öğrenene kadar.
o an içime oturmuştu acısı zaten ama çok umutluydum. iyileşeceğini düşünüyordum.
fotoğraflarına baktığımda "bu çocuk ölemez ki, uyanacak." diyordum.
olmadı.
öldüğünü öğrendiğim anın üstünden bir hafta geçti. benim onu düşünmediğim günüm, anım olmadı.
sürekli aklıma geliyor.
fotoğraflarına bakıyorum. ne güzel gülüyor, gözleri nasıl parlıyor. nasıl ölmüş olabilir, bu çocuğun gözleri nasıl kapalı şu an diye düşünüyorum sürekli.
yemek yerken bile onun yemek yeme hakkını ellerinden aldıklarını düşünüyorum.
geleceğini çaldıklarını, bir daha hiç yirmi yaşına giremeyeceğini, mezun olamayacağını, ingilizce öğretmeni olamayacağını, bir daha pink floyd dinleyemeyeceğini, hayatının aşkını bulamayacağını...
twitter sayfasına bakıyordum her gün, belki de yeni bir tweet gireceğini görmek umuduyla, bilmiyorum.
ama o son tweet hep duruyordu, hiç değişmiyordu.
şimdi twitter hesabı da kapalı spamlanmış diyorlar.
utanıyorum bu insanların kötülüğünden, içim yanıyor.
keşke zamanı geriye alabilsem de ona "o gece o sokağa girme." diyebilsem, olmuyor.
on dokuz yaşındaki bir çocuğu öldürenler, tedavi etmeyenler, arkasından "oh olsun" diyenler... hiçbirinizi affetmiyorum. umarım bu çocuğa ve ailesine yaşattıklarınızın on mislini yaşarsınız. hepiniz katilsiniz.
seni asla unutmayacağım ali, unutursam kalbim kurusun.

vicdansızlara edit: bu yazdıklarımdan ne gibi bir kötü söylem çıkardınız da kötülediniz?
vahşiler tarafından acımasızca öldürülen ülkesi için canı pahasına direnen yürekli direnişçi.

arkasından tecavüzcü diye konuşan o.ç beyninize sıçım onun kadar yürekli adam olamazsınız.
Televizyonu açtım haberlere bakayım diye. Ali ismail'in haberi çıktı... gencecik fidanın Hatay'da toprağa verildiği gün... Görüntüleri geldi ekrana. Annesini gördüm, tüylerim diken diken oldu.. Bırak konuşmayı ağlamaya bile dermanı kalmamıştı kadının. Cenaze için toplanan binler, ağlayan anaya "Ağlama anne evlatların burada!" diyerek onun acısını paylaşıyorlardı. Ilık ılık aktı yanaklarımdan yaşlar... Katillerini düşündüm, bu görüntüleri onlar da izlediler mi acaba? Ne düşündüler? Ne hissettiler? Ellerine bulaşan kan hiç mi rahatsız etmedi? Baharını elinden aldıkları çocuğun vebali hiç mi düşündürmedi? Ya annesinin feryatları? Sizin de anneniz babanız yok mu? Bir an bile olsun bunları düşünmediniz mi? Öte yandan Eskişehir valisi "arkadaşları yapmış olabilir" demiş. Tamam anladık ahlak,vicdan,haysiyet yok da, bu ramazan gününde Allah korkusu da mı kalmadı sen de? Bence aç televizyonu, o "ağlama anne" diyen gençleri izle biraz! Belki bünyende olmayan vicdan geliverir. Tabi bir ihtimal... Daha önce de dedim ya; daha 19 yaşındaydı benim kardeşim! Evet tanımıyordum ama yine de kardeşimdi... Nur içinde yat Ali ismail Korkmaz. Unutulmayacaksın!
--spoiler--
acıyorsam sana anam avradım olsun
ama aşk olsun sana çocuk, aşk olsun...
--spoiler--
öbür tarafta tecavüzden yargılanır mı sorusunu akıllara getirir.

http://i.imgur.com/7jFpyQc.png
ellerinde soplarla savunmasız birine hemde pusu kurarak saldırmak ve öldürmek, müslüman olmayı bırak insan olmak lazım önce insan, vicdan lazım, kalp lazım, beyin lazım...
herkes farkında olmalıdır ki ölümünün tek suçlusu polis değildir. 1 ay boyunca gezi parkı ve civarında direnişe destek veren ve 3 defa ciddi şekilde yaralanan hatta gözaltına alınan biri olarak fikrim şudur, olayların artık boku çıkmıştır. katil polis yahut hükümet istifa diye bağırmakla ne bir polis yargılanır ne de hükümet istifa eder. olan ethem gibi, abdullah gibi, mehmet gibi, mustafa gibi, ali ismail gibi günahsız kardeşlerimize oluyor. bağırıp çağırmayı bırakıp adam akıllı yollardan hak aranmalıdır. ailesi ve tüm sevenlerine sabır, kendisine de yattığı yerde huzur diliyorum.
onlarda bizim insanımızdı kıymasaydınız efendiler...
'vurmayın ölüyorum' demiş.

vurmuşlar.

size insan diyenin... uzar gider bu böyle.
polisten bir insan niçin kaçar diye sorgulamadan, düzene, sisteme, her şeyden önce kanunlara nizamlara uymayarak rahmetli olan kardeşimizdir.
Katilleri halen saklanan,kollanan kardeşimiz.
mekanının cennet olmasını dilediğim faşizme kurban gitmiş birçok insandan sadece biri.
19 yaşında gencecik bir fidan olan bu çocuk şuan yaşamıyor ve arkasından sırf ''ateist'' olduğu için küfür edilen bir çocuk o şimdi Allah'ın huzurundadır o çocuğun arkasından böyle küfürler edilmesi yakışmaz kimseye sonuçta herkesin düşünceleri vardır daha yaşlarının en güzel döneminde sırf bir hiç uğruna ölmüştür bu çocuk ! ve kendi twitter hesabından daha düne kadar ''Herhangi bir düşünce, değer ya da devlet uğruna ölmek kadar aptalca bir şey yok. Hiçbir şey insan canından daha değerli değildir'' bunu yazan çocuk şuan yok bence bizlerde bu konuda duyarlı olup o çocuğu küfür edilmeyi bırakıp bir dua okumayı tercih etsek her şey daha iyi olacaktır unutmayın bugün Ali yarın biz !!!!!
Tayyip'e gore durum soyleymis;

"Polise tas atan genclik eceliyle oluyor, dunyayi inletiyorsunuz; misir'daki darbelere niye susuyorsunuz? O zaman ben buna diktatorluk diyorum." Diktator anandir deyip noktayi koymak istiyorum, sikildik artik senin yalanlarindan be tayyip. Yeter uc yuz altmis dondun yeter aq.
vebali rte ve köpeklerinindir. allah rahmet eylesin, anasına babasına sabır versin. onu kas gevşetici verip evine yollayan doktoru ise allah bildiği gibi yapsın.
Bu gencin katili evlerinde bilgisayar başında twitter devrimciliği yapıp yüzlerce genci tahrik eden Alabora gibi şerefsizlerdir.Allah rahmet eylesin.
2.edit:Arkadaş kimse kusura bakmasın.Bu kadar genci siyasi rant için sokağa dökenler şimdi bodrumda tatil yapıyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar