bugün

2010 yılında imar planının iptali için Türkiye Mimarlar ve Mühendislar Odası (TMMOB) istanbul Büyükkent Şubesi tarafından açılan dava sonucu istanbul 8'inci idare Mahkemesi'nden durdurma kararı gelmesine rağmen Ali Ağaoğlu'nun kararın eski imar planına yönelik olduğunu kendilerini ilgilendiren bir durumun söz konusu olmadığını söylemesi, yani " *mına korum lan mahkemenin benim arkamda kimler var biliyon mu, danıştay'a bile gitmem maslak 1453 inşaatını bitiririm, sikimi sallaya sallaya da gezerim" i ima etmesidir. böylece "adalet"in türkiye de yalnızca kadın ismi olduğunu ve zenginin her türlü, o "adalet"i alt edeceğini öğrenmiş oluyoruz. yeniden ve yeniden...

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22698032.asp
Haberi daha evvel okuduğumda ; Ulan o zaman adam x y ile uygun olmaz diye karar çıkarmışlar, ağaoğlu'da x'i z yapıp yoluna devam etmiş dedim. Aynısını burada da diyorum. iki kere yorumlamanın alemi yok.
ali ağaoğlu nun mahkeme kararını dinlememesi türk hukuk sisteminin ne kadar laçka olduğunu gösterir. kişiye hukuk dünyanın hiçbir sisteminde yoktur. paran varsa her kapı açılıyor. ali ağaoğlu nun inşaat yapacağı yer orman daha hala neyin peşinde anlamak mümkün değil. bir insan hala mahkemenin verdiği karara çıkıyorsa bu gücü nereden alıyor bu insanı kim koruyor bunu bulmak lazım. bu ülkeyi bu kadar vurdum duymaz hale getirenler utansın.
acarların orman bakanını, beykoz belediyesini takmaması gibi bir durum.
en iyisini yapmaktadır. siz varoşlar bir şeyi öğrenemediniz;

''senin özgürlüğün paran kadar.''

cebindeki paran kadar adalet sağlanır sana, ya nasıl bir kafa ile yaşıyorsunuz ki ali bey'i eleştirecek kadar kafanızı yoruyorsunuz. o kadar para sizde olsa sen o mahkeme heyeti kararına uyacak mısın?

ben kapitalizmim. sana izin verdiğim kadar yaşarsın, sana izin verdiğim kadar adaletin olur.
ritz charlton'ın sahiplerinin itü'yü siklememesiyle birebir aynı durumdur.
amk bu ülkeye bir gün babayiğit, cesur ve eşitlik ilkesini savunan biri gelecek alayını sikertecek.

devlet ile içli dışli olduğu için yaşanan durum. iktidara mali detekleri kim sağladı.
(bkz: Gerekirse mahkemeyide alır)
koç üniversitesi, rumeli fener ormanlarını...
acarlar, beykoz ormanlarını...
gökkafes, istanbulun tarihi siluetini...
vicdan sahiplerinin tüm çabalarına rağmen becermiştir.
sıra ağaoğlu denen zamparadadır;istanbul'un ormanlarını şimdi de o becerecektir.
biz istediğimiz kadar yırtınalım, para her dönemde her kapıyı açıyor.
(vakti zamanında salacak ın orta yerindeki tarihi ağaçları, yeşil alanları, gazetelere; "son istanbul'u satıyoruz!" diye reklam vererek becermişti birileri... kim olduklarını hatırlayamadım... affola.)
balık baştan kokar sözünün geçerli olduğu bir konu. senin başbakanın yürütmenin başı ve yasama organının en güçlü partisinin genel başkanı mahkeme kararlarını beğenmiyorsa, kurul kararlarını kurulları değiştirip lehine çevirtiyorsa elbette bunlar olur.