bugün

o kadarcık mı ? dediğim olaydır. milyar dolar sınırını aşmış az sayıda zenginden birisidir.
-o kadar para kazanamazsın dediler!
kazandım! kazanacağım!
bill gates'in zerre sikinde olmayan durum.
google da erkek cocugu var mı diye aratmama,ve sonra 3 yasındaki veletini görüp hayal kırıklıgı yasamama sebeb olan seydir
hep merak ederdim bu adamın kac parası var nekadar zengin diye.
(bkz: zenginin malı züğürdün klavyesini yorar)
zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış.
bereket versin.
adam görgüsüz beyler. mehmet emin karamehmet'e baksın da bir iş adamı nasıl olur görsün.
(bkz: zenginin malının züğürdün çenesini yorması)
bu ülkede gerçekten emeğiyle bir yerlere gelmiş hakederek büyümüş kendini geliştirmiş insanların parasının pulunun şerefinin "zenginin parası züğürdün çenesini yorar" mantığı ile hastalıklı ve kompleksli bireyler tarafından çekilemeyerek eleştirilmesinden başka önemi yoktur.
benzer bir zengin icin sahan'in zengin tiplemesine bakiniz. [http://www.youtube.com/watch?v=EaeF3hyA-7A]
şerefiyle denizden kum çekip satmıştır 70 lerde. evet şerefiyle yaptı. ben demedim kendi diyor.
(bkz: sıçtık olacak)
depremde yıkılan o kadar binanın hammaddesini satarak bugünlere gelen bir adamın o derece parası olması şaşılacak birşey değildir. can değerlidir bu değeri para için kullanmak adamı zengin eder.
referandumda "evet" demesinin sonucudur. evet deyin diye kanal kanal dolaşmasının sonucu da olabilir.

(bkz: dönemin zengini)
(bkz: adaletin bu mu dünya)
1 milyar sadece nakit parası var arabaları,arsaları,yatırımlarıyla baya milyar doları vardır para babasının.