bugün

alevilere karşı bir eylemdir. onlar nasıl insanları yobaz, kendi fikirleriyle örtüşmeyenleri cahil diye yaftalayabiliyorsa biz de onlara kapıyı açmıyoruz. mahallecek alevileri dışlıyor, komşuluk ilişkimizi onlarla ilerletmiyoruz. selam verirlerse selamlarını almıyoruz. selamun aleykum dediğimiz insan bize merhaba diyor. sanki çok elit bir insan. sen sabaha kadar çal zili sana kapı açmak yok. he eğer çok çalarlarsa evdeki küçük çocuğu gönderip annem babam evde yok falan dedirtiyoruz.
Senin kapının kim çalar ki? Hırsız olsam senin evine gelmem.
doğrudur
yobazlar kapılarını iyilere açmaz.
aptalca bir kin ve nefret gösterisinin sergilenişini seyrettik. Alevi değilim ama olsaydım yine bir şey değişmez bunu yazan kişiye acırdım. insani değerler ve kriterler önemlidir ikili ilişkilerde. Düştüğüm zaman el uzatan dostun dini inancı neye taptığı beni ilgilendirmez.
şu yaratıklarla aynı memlekette yaşıyoruz harbi çok acı bir durum lan. amk'um çocuğuna bak ya senin kapını kim çalar lan yobaz niteliksiz it, sen bir insana ne verebilirsin cahil sefil, ancak nefret lan var ya sunniydim eskiden iyi ki de dinden çıkıp senin gibi or.spu çocuklarıyla aynı kategoride yer almaktan kurtulmuşum, senin mahalleni ayrı aileni ayrı...
Zavallı söylemlere bir örnek dahadır...
Bu toprakların, Yunus Emre'sini, Mevlana'sını tanıyamamış, okuyamamış, ruhu, yüreği kirlenmiş zavallı insan söylemi...
Biz,
"Gel, gel ne olursan ol yine gel" diyen o muhteşem insanların evlatlarıyız...
Sizler kimsiniz bilmiyoruz, ama siz gelmeyin, n'olur gelmeyin!!!
Kendi girdabınızda kalın...ve kapılarınızı kimseciklere açmayın!!!